Skocz do zawartości

Zdjęcie

Szukam dobrej fantastyki

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
342 odpowiedzi w tym temacie

#1 KunkiProx

KunkiProx
  • Użytkownik
  • 222 postów

Napisano 10 August 2012 - 12:27

Otóż,jako że mam problemy z kręgosłupem i lekarz doradził mi się nie ruszać,pewnie znajde czas na dobrą książke.Jednak,że nie jestem znawcą,a moja widze na temat fantastyki jest strasznie ograniczona,stąd moje zapytanie na forum.

Otóż,lubie książki na motywie 'od zera do bohatera',i generalnie o asasynach.Ktoś ma jakieś pomysły?
Never surrender.

'In the end everything's gonna be alright.If its not fine,it's not the end

#2 Irronto

Irronto
  • Użytkownik
  • 115 postów

Napisano 10 August 2012 - 12:31

Dobrą lekturą typu od zero do bohatera jest seria Malowany człowiek oraz Miecz prawdy. Z tym że to nie o assasynach. Jedyną którą taką kojarzę do trylogia mrocznego anioła brenta weeks'a

#3 Riv

Riv
  • Użytkownik
  • 479 postów

Napisano 10 August 2012 - 12:38

Od zera do bohatera... Czytałes Eragona i dalsze części? :P

Ja ogólnie gorąco polecam sagę Wiedźmina. Uwielbiam te książki.

#4 Kozmur

Kozmur

Shub-Niggurath

• Użytkownik
  • 777 postów

Napisano 10 August 2012 - 12:41

Weź się za Dukaja.

#5 KunkiProx

KunkiProx
  • Użytkownik
  • 222 postów

Napisano 10 August 2012 - 12:59

Tryologie anioła nocy zaliczyłem.Tak samo Starcrafty.O Eragona zachaczyłem,ale nie porwał mnie.Wiedźmina zaliczyłem dawno temu jeszcze w liceum.Dobra pomińmy kryterium od zera do bohatera.Jakieś dobre książki o asasynach
Never surrender.

#6 LadyShade

LadyShade
  • Użytkownik
  • 67 postów

Napisano 10 August 2012 - 13:49

Polecam trylogię "Wojny Świata Wynurzonego". Tu masz krótki opis http://www.wojnyswia...o.videograf.pl/ . Do tego książki Olivera Bowdena na podstawie gier z serii "Assasins Creed".

#7 Irronto

Irronto
  • Użytkownik
  • 115 postów

Napisano 10 August 2012 - 14:06

Dobra jest jeszcze trylogia "z mgły zrodzony" brandona sandersona

#8 DzikuXXX

DzikuXXX
  • Użytkownik
  • 287 postów

Napisano 14 August 2012 - 01:11

Co ci moge polecic:
- "Achaja" Ziemianskiego, cos w co kojarzyło mi sie z Wiedzminem w damskiej wersji, ale bardzo fajne, wciaga a 3 tomy wystarczaja na chwile (jest jakas nowa seria teraz, ale za nia sie jeszcze nie brałem wiec sie nie wypowiem)
- "Opowiesci z Mekhanskiego pogranicza" Wegnera, ciekawy swiat i postacie, podział na wschod-zachod, polnoc-poludnie zapewnia pełna game bohaterow i swiatow.
- Ogolnie Terry Prachet, ja sie mecze z jego ksiazkami, ale wiem ze moj ojciec czyta je namietnie wiec moge ci "polecic"
- Seria "Mroczna Wieza" Kinga, niestery nie przebrnalem przez 5 tom mimo to seria godna polecenia, nie jest to jako taka fantastyka w stylu "miecze i potwory" niemniej ciekawy swiat i pomysl na niego, a "potwory" odbiegaja od standardow. Cos bardziej post-apo ale zarzuce ci co mi tam (i kto mi broni).
Przynajmniej pierwsza spełnia "od zera do bohatera" (a wlasciwie od kroleskiego rodu-do zera-do bohatera)
Союз Советских Социалистических Республик
"Kto z was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci cebulą"

Jezus Chytrus

#9 danielbednarski3

danielbednarski3
  • Użytkownik
  • 88 postów

Napisano 14 August 2012 - 01:16

Nie wiem, czy trafi w twój gust, ale o " Wiedźminie " Sapkowskiego nikt nie napisał :) Polecam, naprawdę dobra książka.
Pierwsze 3 części najlepsze, polecam w 100%.

#10 Lohanni

Lohanni

Ani słowa prawdy

• Użytkownik
  • 322 postów

Napisano 14 August 2012 - 01:23

Licia Troisi - Wojny Świata Wynurzonego. Bohaterką sagi jest złodziejka, która została wygnana z wioski i przeszkolona przez 'assasyna', na którą zostaje rzucona klątwa, która zmusza główną bohaterkę do zabijania. To jest to czego szukasz ;)

#11 Lohanni

Lohanni

Ani słowa prawdy

• Użytkownik
  • 322 postów

Napisano 14 August 2012 - 12:07

Polecam trylogię "Wojny Świata Wynurzonego". Tu masz krótki opis http://www.wojnyswia...o.videograf.pl/ . Do tego książki Olivera Bowdena na podstawie gier z serii "Assasins Creed".

Sorry bracie, nie zauważyłem, że już to polecałeś ;) +1 i tyle ^^

#12 LadyShade

LadyShade
  • Użytkownik
  • 67 postów

Napisano 14 August 2012 - 13:39

Sorry bracie, nie zauważyłem, że już to polecałeś ;) +1 i tyle ^^

To tylko potwierdza, że "Wojny... " to świetna trylogia ;)

PS Wolałabym "siostro" :D

#13 TebrynDR

TebrynDR
  • Użytkownik
  • 0 postów

Napisano 14 August 2012 - 16:32

R.A. Salvatore "Trylogia Mrocznego Elfa"

#14 Gość_Akiro_*

Gość_Akiro_*
  • Gość

Napisano 14 August 2012 - 16:34

Pan Lodowego Ogrodu. Zajebiste, ale autor długo już każe czekać na czwarty tom :/

@down
Trylogia Czarnego Maga choć stanowi dobry wstęp do sequelu jest bardzo nudna oprócz trzeciego tomu.
Dosłownie przez 2 pierwsze tomy autorka opisywała tylko jaką to krzywdę robili Sonei inni uczniowie w gildii magów.

Za to Prequel i Trylogia Zdrajcy są już dużo lepsze i polecam przeczytać (Trylogię Czarnego Maga też, aby wiedzieć co się dzieje w sumie :3)

#15 Rahmir

Rahmir
  • Użytkownik
  • 131 postów

Napisano 14 August 2012 - 16:39

Oprócz wojen jeszcze polecam Kroniki i Legendy świata wynurzonego.
Trylogia Nocnego Anioła, Brent Weeks
Trylogia Czarnego Maga, Trudi Canavan
Era Pięciorga, Trudi
Malowany Człowiek, Peter Brett
Wiedźmin, A. Sapkowski
Moja podstawowa biblioteczka jeśli chodzi o fantastykę.
W poszukiwaniu sygnatury...

#16 Intimissi

Intimissi
  • Użytkownik
  • 1842 postów

Napisano 14 August 2012 - 16:42

Dodaj jeszcze Pieśni Lodu i Ognia (Gra o Tron)

#17 mrdragon24

mrdragon24
  • Użytkownik
  • 33 postów

Napisano 14 August 2012 - 20:03

Trylogia nocnego anioła- dopiero co skończyłem, książka dokładnie odpowiada twoim upodobaniom. Jak dla mnie jest świetna i po jej przeczytaniu dostajesz tzw "książkowego kaca" ;) .
Assasin's creeda ewentualnie, ale nie polecam drugiej części, "Bractwa"- dokładny opis z gry, a do tego nudny.

#18 qazzaq

qazzaq
  • Użytkownik
  • 424 postów

Napisano 14 August 2012 - 20:06

Od siebie polecam "Pieśń Lodu i Ognia","Miecz Prawdy" i całą twórczość Pratchetta (ale to jest dość specyficzne fantasy, bardziej nastawione na humor, chociaż też istnieje motyw od zera do bohatera np. Cykl o Straży).

#19 RadzieckaKatiusza

RadzieckaKatiusza
  • Użytkownik
  • 25 postów

Napisano 14 August 2012 - 22:11

Wojna Pajęczej Królowej (ang. War of the Spider Queen) – 6-tomowa seria książek fantasy ze świata Zapomniane Krainy. Każda jej część została napisana przez innego autora, a nad całością pieczę sprawował Robert Salvatore.

Zadziwiająco trzyma się to siebie mimo różnych autorów, jedna z moich ulubionych serii.

Wszystkie książki Jacka Piekary o Inkwizytorze - Mordimerze Madderdinie

żyjącym w alternatywnym świecie, w którym Chrystus zszedł z krzyża i objął władzę nad ludzkością

(każdy tom zawiera kilka opowiadań o nim/jego przygód, więc nie w sposób bardziej przybliżyć fabułę).

#20 ZacznijZPoczatku

ZacznijZPoczatku
  • Użytkownik
  • 28 postów

Napisano 14 August 2012 - 22:34

Co do Madderdina-nie polecam ostatnich 4 zbiorów opowiadań (tzn. napisanych ostatnio; są prequelem Cyklu Inkwizytorskiego). Sprawiają wrażenie pisanych na siłę. Nie wciągają.

#21 Leftoverture

Leftoverture

b& b& b& b& b&

• Zasłużony
  • 718 postów

Napisano 14 August 2012 - 23:30

Pieśń Lodu i Ognia G.R.R. Martina, pierwsze 5 tomów Amberu Zelaznego, Malazańska Księga Poległych Eriksona. Klasyka gatunku i coś nadzwyczajnego, nie czytałeś, to przeczytaj. Nic polskiego jeszcze tego nie przebiło IMO, choć niektórzy Polacy trzymają wysoki poziom.
Dołączona grafika

#22 Fracek

Fracek
  • Użytkownik
  • 663 postów

Napisano 15 August 2012 - 09:20

Jeśli lubisz takie historię, to mogę ci polecić cykl inkwizytorski Jacka Piekary, o Mordomirze Madderdinie. Jak lubisz coś bardziej powiązanego z sprawami nadprzyrodzonymi, bogami to serdecznie zachęcam do przeczytania "Kłamcy" Ćwieka, to cykl stosunkowo krótkich książek (po około 400 stron), trzymających stały poziom i pełnych świetnie wykreowanych postaci. Jak podobają Ci się intrygi i chcesz przesiedzieć dłużej nad książkami to Pieśń Lodu i Ognia jest bardzo dobrą pozycją.

#23 Gość_Lamerium_*

Gość_Lamerium_*
  • Gość

Napisano 15 August 2012 - 11:52

Pieśń Lodu i Ognia G.R.R. Martina, pierwsze 5 tomów Amberu Zelaznego, Malazańska Księga Poległych Eriksona. Klasyka gatunku i coś nadzwyczajnego, nie czytałeś, to przeczytaj. Nic polskiego jeszcze tego nie przebiło IMO, choć niektórzy Polacy trzymają wysoki poziom.

Żółwik za Malaz. Najbardziej epic epic epic fantasy jakie kiedykolwiek napisano, z OMG WOW EPIC SHIT scenami. Naprawdę wielowątkowa (dziesiątki, jak nie setki wątków) fabuła z genialnym uniwersum i panteonem, do tego dotykająca naprawdę poważnych tematów.

Bramy Domów Umarłych napisane idealnie, po lekko chaotycznej i tylko dobrej "Ogrody Księżyca" powala na kolana. Ostatni tom zostawia lekki niedosyt, z całym szacunkiem dla autora, ale widać, że w zakończeniu nie udźwignął pełni OGROMU jego dzieła. Aczkolwiek, epilog dalej godny i dający nadzieję na (przypuszczalnie niebezpośrednią) kontynuację.

Jeśli ktoś ma odrobinę samozaparcia i szuka czegoś ambitniejszego od książek z Forgotten Realms albo Trudi Canavan - serdecznie polecam :)

#24 Leftoverture

Leftoverture

b& b& b& b& b&

• Zasłużony
  • 718 postów

Napisano 15 August 2012 - 13:07

Mnie też zakończenie trochę rozczarowało, mnóstwo wątków się nie domknęło. Co nie zmienia faktu, że to top tier fantasy ze świetnymi postaciami(Tehol Beddict, Icarium i Mappo, Kruppe, Rake - lepszych postaci nie wymyślono jeszcze chyba.) i jeszcze lepszymi koncepcjami.(ASCENDENCJA, T'lan Imassowie itd.) Osobiście najbardziej podobały mi się Wspomnienie Lodu i Przypływy Nocy - warsztat najwyższej klasy i jakości, i najlepiej skonstruowana historia jaką widziałem. Nic, tylko czytać.
Dołączona grafika

#25 KunkiProx

KunkiProx
  • Użytkownik
  • 222 postów

Napisano 15 August 2012 - 21:36

No nawet nie wiedzialem,ze bedzie az taka dyskusja z prostego tematu.Dziekuje za sugestie.Teraz siedze na Wojnami Swiata Wynurzonego,i musze powiedzieć...zajebiste.Dokladnie to czego szukalem

Z Pieśnią Lodu i Ognia jestem na bierząco.Poprostu nie mogłem się doczekać drugiego sezonu i złapałem za książke.Teraz czekam na przetłumaczona wersje Tańcu ze Smokami.

Trylogia nocnego anioła- dopiero co skończyłem, książka dokładnie odpowiada twoim upodobaniom. Jak dla mnie jest świetna i po jej przeczytaniu dostajesz tzw "książkowego kaca" ;) .

Pamiętam,że oprócz Starcraft:Ghost:Nova,mało która książka wywarła na mnie takie wrażenie.Długo nie mogłem dojść do siebie.
Never surrender.

#26 Gość_Lamerium_*

Gość_Lamerium_*
  • Gość

Napisano 15 August 2012 - 23:36

Mnie też zakończenie trochę rozczarowało, mnóstwo wątków się nie domknęło. Co nie zmienia faktu, że to top tier fantasy ze świetnymi postaciami(Tehol Beddict, Icarium i Mappo, Kruppe, Rake - lepszych postaci nie wymyślono jeszcze chyba.) i jeszcze lepszymi koncepcjami.(ASCENDENCJA, T'lan Imassowie itd.) Osobiście najbardziej podobały mi się Wspomnienie Lodu i Przypływy Nocy - warsztat najwyższej klasy i jakości, i najlepiej skonstruowana historia jaką widziałem. Nic, tylko czytać.

IMO ogólnie tomy 2-5 najlepsze, nic nie ujmując jednak pozostałym, bo Erikson to po prostu mistrz gatunku. Generalnie część wątków ma być domknięta w tym Darudżystanowym spin-offie z akcją między tomami 8-10. Ale słychać o nim było już dawno temu, biorąc pod uwagę tempo z jakim MAG wydawał Okaleczonego Boga, poczekamy pewnie do 2014.

#27 Enquaess

Enquaess
  • Użytkownik
  • 45 postów

Napisano 28 August 2012 - 22:10

Jarosław Grzędowicz - Pan Lodowego Ogrodu - coś z polskiego 'ogródka' :)
Brandon Sanderson - Elantris - moja ostatnia lektura, miła i przyjemna, zachęca do refleksji nad tym i owym
Patrick Rothfuss - Imię Wiatru - moja ulubiona lektura obok Pieśni Lodu i Ognia

#28 Avalach

Avalach

Slothisticated

• Zasłużony
  • 1056 postów

Napisano 28 August 2012 - 22:15

@up - Patrick Rothfuss stworzył genialna sagę "Kroniki Krolobojcy" - Imie Wiatru, Strach Mędrca I i II. GENIUSZ. Wiele ciekawych rozwiązań, jakich nie spotkałem nigdzie indziej. (a fantasy trochę czytałem ;P)

Więc ja rownież polecam gorąco Patricka Rothfussa

Tak, wiemy ze każdy z tego forum ma kancelarię prawniczą, jest lekarzem, artystą estradowym i malarzem.

#29 soszmen

soszmen
  • Użytkownik
  • 221 postów

Napisano 28 August 2012 - 22:17

Saga Wiedźmin - Andrzej Sapkowski.
Jestem już w trakcie 4 tomu, naprawdę wciąga!

Jak bym chciał to bym mógł się do platyny wbić, byłem w top3 złota ale mi się odechciało grać.

ale wiekszy monitor = wiecej fps. Na lapku wiecej jak 60-75 fps raczej nie wyciagniesz.

#30 Vanisz

Vanisz
  • Użytkownik
  • 73 postów

Napisano 28 August 2012 - 22:25

"Czarnoksiężnik z Archipelagu" i dalsze części

#31 Leftoverture

Leftoverture

b& b& b& b& b&

• Zasłużony
  • 718 postów

Napisano 29 August 2012 - 21:01

Z Le Guin jest taka sprawa, że gimnazjalista/licealista szukający lekkiej fantasy raczej jej odpowiednio nie doceni. Opowieść o Gedzie to bardzo specyficzna, liryczna, naszpikowana metaforami i na swój sposób doskonała opowieść - ale nie dla wszystkich. Tak samo, jak Mistrz Zagadek z Hed Patricii McKillip - jeśli spodobało się jedno, sięgać bez wahania po drugie.
Dołączona grafika

#32 Vorland

Vorland
  • Użytkownik
  • 568 postów

Napisano 29 August 2012 - 21:26

Dołączona grafika Książki, które ostatnio oddałem do bibioteki

Jak Ci się jakaś okładka spodoba, mogę Ci powiedzieć o czym książka jest :)

Polecam Brenta Weeksa. Przyjemna lektura od zera do bohatera, dostępna w każdej księgarnii - widziałem ostatnio sporo promocji na jego książki. Spójrz także na serię "Zabójcy..." Warhammera. Godziwa literatura.
Dołączona grafika

Idź być Vorlandem gdzie indziej

#33 Vanisz

Vanisz
  • Użytkownik
  • 73 postów

Napisano 29 August 2012 - 21:37

Nieźle Vorlan. Ja jeszcze polecę Swiat Czarownic Andre Nortona (i kontynuację oczywiście) i serię Diablo (A. Knaaka)

#34 Riv

Riv
  • Użytkownik
  • 479 postów

Napisano 29 August 2012 - 21:42

Eragon nie porywa, to tak jak granie w lola- w early gra się safe a w mid już się leci jak się patrzy :DD Naprawde, początek Eragona strasznie ssie, ale potem już jest ok.

Poza tym nie wiem, przeczytaj sobie Diunę?

#35 amavandrelia

amavandrelia
  • Użytkownik
  • 0 postów

Napisano 05 September 2012 - 10:44

Większość podała całkiem ciekawe tytuły ;) Jak dla mnie ciekawe książki ma nie tylko piekara czy tez sapkowski i wielu innych polskich pisarzy ale nie zapominajmy też o kossakowskiej.
siewca wiatru, żarna niebios, zbieracz burz czy tez upiór południa... fantastyczne się je czyta.
Diune też polecam no i assassin cread ;)
Jak nie czytasz za dużo to nie zabieraj się za miecz prawdy ;) ma 12 tomów i do tego po ok 600stron małym druczkiem. Tylko dla wytrwałych :)

Tajemnica przyciąga tejemnicę...

Dołączona grafika

#36 retwen

retwen
  • Użytkownik
  • 121 postów

Napisano 05 September 2012 - 10:51

Jacek Dukaj polecam autora

#37 Kailenaa

Kailenaa
  • Użytkownik
  • 83 postów

Napisano 06 September 2012 - 12:21

Miecz prawdy Goodkinda. Saga wiedzmina Sapkowskiego, standard. Wladca Pierscieni dalej daje rade.

#38 Starh

Starh
  • Użytkownik
  • 3266 postów

Napisano 06 September 2012 - 12:23

Ja polecę "Malowanego Człowieka", jak dla mnie jedno z lepszych fantasy :)
Historia ukazana jest oczami aż 3 bohaterów, a ich losy w pewnym sensie łączą się ze sobą. Bardzo dobrze przeprowadzona narracja oraz kreacja świata.
Dołączona grafika

#39 GGunslinger

GGunslinger

Swiggity Swooty

• Zasłużony
  • 4057 postów

Napisano 06 September 2012 - 14:11

A co powiecie o opowiadaniach Anny Brzezińskiej? Chodzi mi głównie o te najważniejsze, Wilżyńska Dolina i Saga o zbóju Twardokęsku.

Opinions are like testicles. You kick them hard enough, doesn't matter how many you got.

#40 Petters

Petters

Trollus Krzykaczus

• Użytkownik
  • 256 postów

Napisano 06 September 2012 - 22:11

Robert M. Wegner

#41 Vanisz

Vanisz
  • Użytkownik
  • 73 postów

Napisano 06 September 2012 - 22:20

Historia ukazana jest oczami aż 3 bohaterów, a ich losy w pewnym sensie łączą się ze sobą. Bardzo dobrze przeprowadzona narracja oraz kreacja świata.

Zgadzam się, szkoda, że nigdzie nie mogę znaleźć 2-giej części Pustynnej Włóczni. Potem tylko czekać na "Wpjnę w Blasku Dnia" I ekranizację powieści od twórców Resident Evil.

Większość podała całkiem ciekawe tytuły ;) Jak dla mnie ciekawe książki ma nie tylko piekara czy tez sapkowski i wielu innych polskich pisarzy ale nie zapominajmy też o kossakowskiej.
siewca wiatru, żarna niebios, zbieracz burz czy tez upiór południa... fantastyczne się je czyta.
Diune też polecam no i assassin cread ;)
Jak nie czytasz za dużo to nie zabieraj się za miecz prawdy ;) ma 12 tomów i do tego po ok 600stron małym druczkiem. Tylko dla wytrwałych :)

Przeczytałem początek i od razu wiedziałem, że to napisała kobieta. Spodziewałem się krwawej rzeźni napisanej w interesujący sposób, a już na początku znalazłem tam mnóstwo emocjonalnych rozterek, rodem z Klanu. Taka moja opinia, może taki po prostu jest początek, choć wątpię.

#42 Nalv

Nalv
  • Użytkownik
  • 75 postów

Napisano 06 September 2012 - 22:31

Peter V. Brett: Malowany Czlowiek I i II (w Polsce wydany w 2 tomach) oraz kontynuacja - Pustynna Wlocznia, rowniez w 2 tomach. Dodatkowo sa jeszcze dwa opowiadania, dla odmiany wydane w jednym tomie: Wielki Bazar i Zloto Bryana.
Bardzo dobre fantasy, po prostu swietne.
Sam Grzedowicz pochwalil Bretta.
W styczniu 2013 ma wyjsc kolejny tom serii.

Pozatym jesli ktos lubi intrygi i swiat 'magow' w ktorym jednak magia obarczona jest ogromnymi kosztami to polecam 'Uczta Dusz' C.S. Friedman. Pierwszy tom narazie, nie wiadomo kiedy beda kolejne, niestety.

@up Zawsze mozna sciagnac ebooka. Jak sie nie ma co sie lubi...

#43 Vanisz

Vanisz
  • Użytkownik
  • 73 postów

Napisano 06 September 2012 - 22:43

@up Nie umiem czytać dłuższych tekstów na monitorze.
Teraz przypomniała mi się powieść Piekary, która strasznie mi się podobała - "Ani Słowa Prawdy". Jest to zbiór świetnych opowiadań przedstawiających przygody silnego(!) maga. Trochę z przymrużeniem oka, ale czytało mi się bardzo przyjemnie.

#44 Rurzowy Psajdak

Rurzowy Psajdak
  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 06 September 2012 - 22:47

Polecam:

http://www.obietnicepolitykow.pl/

#45 CrazyIwan

CrazyIwan
  • Użytkownik
  • 1921 postów

Napisano 06 September 2012 - 22:54

@up Nie umiem czytać dłuższych tekstów na monitorze.
Teraz przypomniała mi się powieść Piekary, która strasznie mi się podobała - "Ani Słowa Prawdy". Jest to zbiór świetnych opowiadań przedstawiających przygody silnego(!) maga. Trochę z przymrużeniem oka, ale czytało mi się bardzo przyjemnie.

to bylo o tym grubym magu co jakas armia zaatakowala jego wioske? czytalem to ale kompletnie nic z tego nie pamietam nie wiem czemu
to przeczytalem to cale w takim razie

#46 Vanisz

Vanisz
  • Użytkownik
  • 73 postów

Napisano 06 September 2012 - 23:00

To było pierwsze opowiadanie. Najlepsze było jak dostał się do innego wymiaru i zabawiał się z trzema nimfomankami tak długo, że już miał dość. Niestety(?) wrócić nie było już tak łatwo ;)

#47 Petters

Petters

Trollus Krzykaczus

• Użytkownik
  • 256 postów

Napisano 07 September 2012 - 08:25

Zgadzam się, szkoda, że nigdzie nie mogę znaleźć 2-giej części Pustynnej Włóczni. Potem tylko czekać na "Wpjnę w Blasku Dnia"

selkar.pl

#48 Aklythus

Aklythus
  • Użytkownik
  • 238 postów

Napisano 07 September 2012 - 09:08

Robert M. Wegner

Opowieści z meekhańskiego pogranicza. Wszystkie przeczytałem. Geniusz. :D

#49 Leftoverture

Leftoverture

b& b& b& b& b&

• Zasłużony
  • 718 postów

Napisano 07 September 2012 - 15:15

Ostatnio próbowałem "Koło Czasu" Roberta Jordana i jest OK. Warto też dać szansę "Czarnej Kompanii" Glena Cooka.
Dołączona grafika

#50 Piaskowy

Piaskowy
  • Użytkownik
  • 278 postów

Napisano 07 September 2012 - 15:37

Malowanego człowieka można spokojnie polecić, oprócz tego może cykl miecz prawdy, albo książki o vladzie taltos, o smokach z planety perm. Zależy jaki rodzaj konkretnie.

Pierwsza pomoc jest bardzo ważna, dowiedz się jak ratować innym życie!

http://medykszkolenia.pl/szkolenia

mój blog o stronach internetowych, optymalizacji oraz pozycjonowaniu :)

http://www.aleksiejs.pl/blog