Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przodkowie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1 bubel75

bubel75

Ginden Fan

• Użytkownik
  • 357 postów

Napisano 17 July 2011 - 12:29

Witam, zawsze chcialem sie dowiedziec kim byli moi przodkowie ale mam problem: nie wiem jak... Czy jest tutaj na forum ktos kto sie na tym zna?
  • 0

Czaru to bardzo dobry mid, który po prostu przerastą swoją drużynę umiejętnościami, coś jak oce, tylko, że na odwrót.

#2 Backero

Backero

is Best Pony

• Użytkownik
  • 1685 postów

Napisano 17 July 2011 - 12:38

Ja tam też byłem kiedyś ciekaw i gadałem na ten temat z moim dziadkiem. Udało mi się wyciągnąć historię mojej rodziny do czasów XIX wieku i kurczę niezwykle ciekawe przygody mieli moi przodkowie. Myślę, że od tego powinieneś zacząć ;)
  • 0
Dołączona grafika

#3 Polish fury

Polish fury
  • Użytkownik
  • 566 postów

Napisano 17 July 2011 - 12:40

Najlepiej zacznij od oglądnięcia albumy rodzinnego wypytując rodzinę o osoby na zdjęciach.
Porozmawiam ze swoimi dziadkami(pradziadkami jeśli żyją). Chyba ze zależy ci na bardzo starych krewnych, to
możesz wpisać nazwisko w przeglądarce, może wyjdą ci jakieś herby rodowe lub coś w tym stylu ale nie będzie 100% pewności, że chodzi o twoją rodzinę.
  • 0
Dołączona grafika

#4 Gasiowy

Gasiowy
  • Użytkownik
  • 73 postów

Napisano 17 July 2011 - 12:42

najlepiej idz do kosciola i tam zobacz daty i nazwiska (napisane jest kto kogo jest rodzicem i czyj chodzi mi w o pokolenie wyzej)itp. kiedy brali slub chrzest itp. itd mam namysli z twoich okolic. no chyba ze innej wiary to archiwum urzędu, mozliwe ze mogła byc zmiana nazwiska jak w moim przypadku gdzies kiedys jakis urzedas sie pomylil i pol rodziny ma inne nazwisko niz ja a jestesmy rodzina xd
  • 0

Dołączona grafika

#5 bubel75

bubel75

Ginden Fan

• Użytkownik
  • 357 postów

Napisano 17 July 2011 - 13:00

Ogolnie to najstarsza osoba z mojej bliskiej rodziny jest babcia (tak ta ze zdjecia) jak tylko wroce do polski zrobie to co Gasiowy radzil, tylko mnie interesuje naprawde gleboka historia (moze ktos z mojej rodziny byl kims wielkim) W internecie tego raczej nei sprawdze ^^ 
EDIT, jak znajde kogos slawnego napisze :P
  • 0

Czaru to bardzo dobry mid, który po prostu przerastą swoją drużynę umiejętnościami, coś jak oce, tylko, że na odwrót.

#6 Petters

Petters

Trollus Krzykaczus

• Użytkownik
  • 256 postów

Napisano 17 July 2011 - 16:18

Możesz być przodkiem Czyngis Hana, masz na to ~20% szansy.
  • 0

#7 bubel75

bubel75

Ginden Fan

• Użytkownik
  • 357 postów

Napisano 17 July 2011 - 17:54

Jak juz to potomkiem, i wiem ze mam mniej wiecej takie szanse ;) Dlatego wlasnie chce to sprawdzic
  • 0

#8 Luminous

Luminous
  • Użytkownik
  • 225 postów

Napisano 17 July 2011 - 18:05

Możesz być przodkiem Czyngis Hana, masz na to ~20% szansy.

0.2 alb0 0.5%, sry.
  • 0

Dołączona grafika
"Ogółem, jak można udowodnić matematycznie, nie da się wycarry'ować każdej gry, bo działają pewne mechanizmy." ~Ginden
http://pl.wikipedia....iki/Hymn_Polski

#9 bubel75

bubel75

Ginden Fan

• Użytkownik
  • 357 postów

Napisano 21 October 2011 - 19:11

Odkopuje temat z przed miesiecy ale tak sie mile zlozylo ze odnalazlem korzenie a dokladnie naleze do blekitnokrwistej linii rodu Duninow. Bardzo dziekuje wszystkim za pomoc dotyczaca poznania mojej rodziny, gdybym nie dotarl 4 pokolenia wstecz wlasnie ta metoda to byc moze dalej nie wiedzialbym kim jestem... (prapradziadek pochodzil ze szlacheckiego rodu bedacego odlamem jednego z najstarszych rodow szlacheckich w Polsce). http://pl.wikipedia.org/wiki/Duninowie Jeszcze raz dzieki dziubski ;*

PS: Mina babci bezcenna ^^
  • 0

#10 MRDi

MRDi
  • Użytkownik
  • 493 postów

Napisano 21 October 2011 - 20:26

O widzisz. Fajnie :) Najstarszy ród Polski. Gratuluję. Mój kumpel pochodzi z tej rodziny, ale pamięć o tym jest bardzo pielęgnowana. Ma dwuczłonowe nazwisko, jednym jest właśnie Dunin. Jeździ na zjazdy rodzinne itp. :)
  • 0

#11 Taja

Taja
  • Użytkownik
  • 129 postów

Napisano 21 October 2011 - 20:34

Też chę wiedzieć skąd jestem ide poszukać
  • 0

#12 siemieniu

siemieniu
  • Użytkownik
  • 10 postów

Napisano 21 October 2011 - 20:59

Ja wiem , że mój prapradziadek był oficerem Piłsudskiego.
Zesłali go na Syberie i wrócił, ale długo nie pożył :(
  • 0
http://www.sc2pod.com/achievement.php?id=11830

niby 12 lvl ale wszystko jest możliwe :
Q-Q-Quadrra kill: fiddlesticks,

#13 Ciastek

Ciastek
  • Użytkownik
  • 75 postów

Napisano 21 October 2011 - 21:01

Nazwisko mojej prababci to herbowne nazwisko rodu Piastow. Ktos chce mnie dotknac?
  • 0

#14 Shepin

Shepin
  • Użytkownik
  • 238 postów

Napisano 21 October 2011 - 21:18

HAHAHA jestem hybrydą Krasussów i Krasickich :P
  • 0

#15 bubel75

bubel75

Ginden Fan

• Użytkownik
  • 357 postów

Napisano 21 October 2011 - 22:39

O widzisz. Fajnie :) Najstarszy ród Polski. Gratuluję. Mój kumpel pochodzi z tej rodziny, ale pamięć o tym jest bardzo pielęgnowana. Ma dwuczłonowe nazwisko, jednym jest właśnie Dunin. Jeździ na zjazdy rodzinne itp. :)

Ja juz nie bede mial ani Dunina ani Żuchowski (pierwsze przepadlo kilkanascie pokolen temu, a drugie to nazwisko panienskie mojej mamy) ale grunt ze nareszcie wiem kim jestem ^^
  • 0

#16 Zjemwas

Zjemwas
  • Użytkownik
  • 47 postów

Napisano 21 October 2011 - 23:35

Jestem guwnixxem.
  • 0

#17 siemieniu

siemieniu
  • Użytkownik
  • 10 postów

Napisano 22 October 2011 - 11:08

Fajnie, że zrobił się offtop i troll
Ci , co robią sobie jaj mają ode mnie reporrta
Jeśli się poszuka to można dowiedzieć się na prawdę wielu rzeczy.
  • 0

#18 Gray Guardian

Gray Guardian
  • Użytkownik
  • 493 postów

Napisano 22 October 2011 - 18:28

Można się dowiedzieć jak się dokładnie dowiedziałeś?
Mnie też to interesuje a nie wiem od czego zacząć, szczególnie że nie mieszkam w miejscowości z której pochodzę (Apropo tych wiadomości z kościoła)
  • 0
༼ ºل͟º༼ ºل͟º༼ ºل͟º༼ ºل͟º ༽ºل͟º ༽ºل͟º ༽YOU CAME TO THE WRONG DONGERHOOD༼ ºل͟º༼ ºل͟º༼ ºل͟º༼ ºل͟º ༽ºل͟º ༽ºل͟º ༽

#19 siemieniu

siemieniu
  • Użytkownik
  • 10 postów

Napisano 22 October 2011 - 19:34

Jeśli chodzi o mnie, to dziadek opowiadał i z Piłsudskim prapradziadek miał focie którą widziałem
  • 0

#20 MRDi

MRDi
  • Użytkownik
  • 493 postów

Napisano 22 October 2011 - 22:07

W kościele w księgach parafialnych zapisane jest kto gdzie był chrzczony, gdzie się urodził. W ten sposób dowiedziałem się, że moi pradziadkowie pochodzą z miejscowości 30 km od mojej. Na tym etapie powinienem pojechać do kościoła w tamtej miejscowości i tam zajrzeć do ksiąg. I tak dalej :)
  • 0

#21 Kislu

Kislu
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 01 November 2011 - 15:46

Można się dowiedzieć jak się dokładnie dowiedziałeś?
Mnie też to interesuje a nie wiem od czego zacząć, szczególnie że nie mieszkam w miejscowości z której pochodzę (Apropo tych wiadomości z kościoła)

Ja się dowiedziałem z cmentarza.
Popatrzyłem na dziadków mojego Ojca.
Mystkowscy herbowi rodu Puchała. :D
Chociaż nie mam nazwiska Mystkowski.
  • 0
Dołączona grafika