Skocz do zawartości

Zdjęcie

Mapa Świata Fantasy

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

#1 Rafinhi

Rafinhi
  • Użytkownik
  • 39 postów

Napisano 26 April 2011 - 08:26

Witam , jako iż dzisiaj około pięknej godziny 2:30 skończyłem moją mapkę , coś mnie naszło by wrzucić ją na moje ulubione forum z pytaniem "Jak wam się podoba?".
Na co mi ta mapka , zapytacie?
Otóż piszę książkę , ale to nie jest ważne.

No to teraz zatopcie mnie w mrozu Spamu i Rage'u.

PS:Buźka ":D"
PS2: Dla zainteresowanych tutaj Tutek z forum Gimpuj.info

Załączone pliki

• 0
Dołączona grafika

#2 Gość_Akiro_*

Gość_Akiro_*
  • Gość

Napisano 26 April 2011 - 08:34

Wykonanie nawet dobre, oprócz kierunków geograficznych. Poza tym, nazwa 'Bemacja' nie pasuje do reszty.
  • 0

#3 Rafinhi

Rafinhi
  • Użytkownik
  • 39 postów

Napisano 26 April 2011 - 08:36

Kompas -> Taki będzie i już , z powodów znanych tylko mi.
Bemacja -: Jedyna nazwa z tej mapy którą umiem zapamiętać i wymówić , musi zostać.
  • 0
Dołączona grafika

#4 Trisu

Trisu
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 26 April 2011 - 08:41

Mi się podoba w całości jest dokładnie taka jaka ma być;] Zresztą to jego świat i on decyduje o tym co tam powinno się znaleźć a co nie, my możemy ocenić jedynie graficzne wykonanie i rozmieszczenie...
  • 0

#5 Ejooo

Ejooo
  • Użytkownik
  • 138 postów

Napisano 26 April 2011 - 08:43

czyli postacie z tej mapy będą darły jape ala: BEMACJA!?
  • 0

#6 Idatakimasu

Idatakimasu
  • Użytkownik
  • 137 postów

Napisano 26 April 2011 - 08:45

Ogólnie to fajnie wygląda jednak nie pasują tutaj polskie nazwy np.rzek do nazw reszty miast.
  • 0
Wszystko jest takie prawdziwe ,że można się pomylić z prawdziwością.
Dołączona grafika

#7 Rafinhi

Rafinhi
  • Użytkownik
  • 39 postów

Napisano 26 April 2011 - 08:46

Dobra , właśnie się zorientowałem że w Lolu jest podobno coś takiego jak Demacja więc zmieniłem:D
Kompas też nowy dałem , osoba która rysowała tamty się zgodziła na jakiś neutralny z wzornika.

Załączone pliki

• 0
Dołączona grafika

#8 andy122

andy122
  • Użytkownik
  • 492 postów

Napisano 26 April 2011 - 08:47

Fajna mapka. Ciekawe jaką książkę autor pisze. :D
  • 0

#9 artildo

artildo
  • Użytkownik
  • 182 postów

Napisano 26 April 2011 - 08:48

"BEMACJAAAAAA!!!!!!" krzyknął Baren;
fajna mapka, ale imo tylko trochę za ciemna,
woda jest zbyt jednolita, walnij tam jakiegoś potwora morskiego, statek, fale i będzie perfect :P
  • 0
Dołączona grafika
Wojny jądrowej nie będzie prawda?
NIEPRAWDA!
ლ(ಠ益ಠლ)
http://comic.naver.c...=20&weekday=tue ...Enter and scroll down to see...

#10 Rafinhi

Rafinhi
  • Użytkownik
  • 39 postów

Napisano 26 April 2011 - 08:51

No dobra , macie tu 4 linijki z mojego notatnika odnośnie książki:

Bohaterowie:
Dunur - Opętany przez demona z pustki gamoń.
Untar – Pół mechaniczny techno wampir który poszukuje swojej przeszłości.

Swiat:
Nenoaylirloladabisuffvanarwan – Nazwa w jezyku tubylcow
Mattafildarathil - Nazwa w jezyku normalnych ludzi

Ol rajts reserwed ®©
  • 0
Dołączona grafika

#11 lukasz11218

lukasz11218
  • Użytkownik
  • 30 postów

Napisano 26 April 2011 - 08:52

zmień nazwę rzeki i bedzie miodzio
  • 0

Dołączona grafika

#12 Rafinhi

Rafinhi
  • Użytkownik
  • 39 postów

Napisano 26 April 2011 - 08:54

UP: Której rzeki?

PS: Cieszę się że taki słowotok tu wywołałem:D
  • 0
Dołączona grafika

#13 lukasz11218

lukasz11218
  • Użytkownik
  • 30 postów

Napisano 26 April 2011 - 08:54

Rzeka Krwi nie pasuje do reszty.

btw. nazwa swiata wg. "normalnych" ludzi wprawia mój jezyk w zakłopotanie :D
  • 0

Dołączona grafika

#14 Rizin

Rizin

( . Y . )

• Zasłużony
  • 1620 postów

Napisano 26 April 2011 - 08:56

Przy okazji, dużo tej książki już masz?
  • 0

#15 Rafinhi

Rafinhi
  • Użytkownik
  • 39 postów

Napisano 26 April 2011 - 09:00

Up: Nie odpowiem na to pytanie bo masz avek Jaxa:P
  • 0
Dołączona grafika

#16 Xazerf

Xazerf

Diuk

• Zasłużony
  • 1262 postów

Napisano 26 April 2011 - 09:01

Autorze książki zlituj się, bo przez miesiąc będę czytał jedną stronę próbując przeczytać te nazwy...
To odpowiedz mi, ,,Przy okazji, dużo tej książki już masz?"
  • 0
Ptaka po pierzu, wilka po sierści, a z mowy człowieka poznasz. :Xazerf:

#17 Rafinhi

Rafinhi
  • Użytkownik
  • 39 postów

Napisano 26 April 2011 - 09:07

Macie tutaj nowy kontynent ( w 1 poście też Updajtnąłem)

Załączone pliki

• 0
Dołączona grafika

#18 Gość_Akiro_*

Gość_Akiro_*
  • Gość

Napisano 26 April 2011 - 09:08

Obróć nazwę tej rzeki na N, tak aby się dało przeczytać, nie stając na głowie.
  • 0

#19 St4rTR

St4rTR
  • Użytkownik
  • 92 postów

Napisano 26 April 2011 - 09:11

Eeee... Gdzie wy widzicie Bemacje xD?
  • 0
Dołączona grafika

#20 Rafinhi

Rafinhi
  • Użytkownik
  • 39 postów

Napisano 26 April 2011 - 09:13

Rzeka zrobiona , update w 1 poście.
  • 0
Dołączona grafika

#21 Geledrin

Geledrin
  • Użytkownik
  • 52 postów

Napisano 26 April 2011 - 09:15

nazwy rzek, nazwa miasta tj. zjednoczone wolne miasta też trochę nie pasuj, zamieniłbym to na 3 różne miasta połączone ze sobą paktem czy traktatem, zakładam że te zjednoczenie jest potrzbne fabularnie, co do rzek wszystkie nazwy są utrzymane w klimacie zagadki, innego języka, a tu nagle nam wyskakują takie jakieś oklepane te nazwy, nawet grecy w starożytności się postarali i te swoje mityczne rzek nazwali np styks, lete. Jak ktoś wyżej wspomniał pomógłby tej mapie jakiś element na morzu wąż morski koło ruży kierunków i na tym dużym pustym polu jakieś statki. Poza tym mapka ładna, choć wygląda jak większość map krain fantasy, wiem czepiam się.

Pytanie: to twój debiut? Pisałeś coś wcześniej [nie mówie tu o wypracowaniach na polski :P]? Taka rada zacznij od napisania jakiegoś opowiadania w tym świecie, sprawdź czy jest on spójny i logiczny, niedobrze jest w środku powieści wymyślać jak to się stało, czy z kąd to tu jest. Jak się zdecydujesz na napisanie opowiadania to je wrzuć tutaj, napewno chętnie przeczytamy.

@EDIT Zmień nazwe jeszcze dla drugiej rzeki :P
  • 0

Dołączona grafika

Jak ja uwielbiam Fluttershy

#22 Murushierago

Murushierago
  • Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 26 April 2011 - 09:16

Szkoda, że robiona z tutoriala :D
  • 0

#23 Vnqu

Vnqu
  • Użytkownik
  • 385 postów

Napisano 26 April 2011 - 09:18

z jakiego tuta :D ? @up ?
@topic genialna mapa :D
  • 0

#24 LordVladimirus

LordVladimirus
  • Użytkownik
  • 55 postów

Napisano 26 April 2011 - 09:18

Może coś z tego wyjdzie, ale te nazwy zniechęcają. I po raz któryś pytanie: Ile masz już tej książki? Nie chce Ci niczego wmawiać, ale chyba lepiej jest robić mapę na podstawie historyjki, którą się napisało, niż pisać książkę na podstawie mapki.

Lekki offtop:
Jakby komuś podobała się mapa od strony technicznej tutaj link jak to zrobić w GIMPie.
  • 0
Czas pomyśleć nad czymś ciekawszym...

#25 Murushierago

Murushierago
  • Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 26 April 2011 - 09:19

z jakiego tuta :D ? @up ?
@topic genialna mapa :D

http://www.gimpuj.info/index.php/topic,26177.0.html
o z tego :P
  • 0

#26 Rafinhi

Rafinhi
  • Użytkownik
  • 39 postów

Napisano 26 April 2011 - 09:21

Dwie osoby dały wyżej linka . dam i ja :P

http://www.gimpuj.in...ic,26177.0.html

Dalej: Nazwa drugiej rzeki musi być taka bo jest to wymagane fabularnie.
PS: Ta książka nie ma być czymś jak władca pierścienic czy coś , tlyko ma być hmm , luźna.

PS2: Tam są potwory morskie i statki ale niewidoczne bo ciemna mapka.
  • 0
Dołączona grafika

#27 Geledrin

Geledrin
  • Użytkownik
  • 52 postów

Napisano 26 April 2011 - 09:27

ok przyjrzałem się lepiej i już widzę te potwory i statki, wrzuć jakieś fragmenty książki
  • 0

Dołączona grafika

Jak ja uwielbiam Fluttershy

#28 Pajchiwo

Pajchiwo
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 26 April 2011 - 09:28

No to teraz zatopcie mnie w mrozu Spamu i Rage'u.

chyba morzu ..

A mapka mi się podoba. :)
  • 0

#29 Rafinhi

Rafinhi
  • Użytkownik
  • 39 postów

Napisano 26 April 2011 - 09:30

Ogólnie wnioskuję iż mapa jest już OK, cieszy mnie to :D
Kawałek wrzucę potem , może koło 18 , może wcześniej.

Serdecznie dziękuję wszystkim którzy Pomogli mi dopracować mapkę:)

PS: Dodalem nazwe kontynentu w 1 poscie na mapie
  • 0
Dołączona grafika

#30 Murushierago

Murushierago
  • Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 26 April 2011 - 09:32

Ja bym ją trochę rozjaśnił.
  • 0

#31 Rafinhi

Rafinhi
  • Użytkownik
  • 39 postów

Napisano 26 April 2011 - 09:37

UP: Już próbowalem , rozjasnienie psuje efekt:P
  • 0
Dołączona grafika

#32 Gość_Akiro_*

Gość_Akiro_*
  • Gość

Napisano 26 April 2011 - 09:47

Wystarczy zmniejszyć opacity tych czarnych fal w tle.
  • 0

#33 Rafinhi

Rafinhi
  • Użytkownik
  • 39 postów

Napisano 26 April 2011 - 11:10

Ale neistety fale są zintegrowane z brązowym tlem wiec jak im zmneijsze to lto mi sie robi przezroczystawe:p

do druku chyba wogole wywale morze , zostanie tlyko kontynent plus moze na neigo dam desaturacje i jakso obnize jakosc zeby nie zuzylo mi duzo tuszu
:)
  • 0
Dołączona grafika

#34 Rafinhi

Rafinhi
  • Użytkownik
  • 39 postów

Napisano 26 April 2011 - 15:08

Jako że w sumie tu nie ma żadnego działu typu "Pokaż co napisałeś " to wrzucę tu fragment , i wiem że fabuła słaba , język słaby , ja jestem słaby , mój poziom słaby.
Ale obiecałem wrzucić to wrzuce:D

Rozdział 1

Untar ślizgając się na oblewającej wszystko wkoło posoce przedzierał się wgłąb wioski Ziishilmów.Sam nie wiedział co spowodowało ten pogrom spokojnych i miłujących pokój istot , które według ziemskiej drabiny ewolucyjnej byłyby gdzieś między człowiekiem a tchórzofretką.Ogólnie Untar niewiele pamiętał o swojej przeszłości , wiedział jednak że jest głodny , i ta wiedza starczała mu natenczas.
-Smród jakby kto rozsmarował szczura na kanapce i zębów umyć zapomniał – Krótko podsumował sytuację.
Jednak jego głód wciąż pchał go do przodu w kierunku centralnego placu wioski.Wiedział że jeśli szybko nie znajdzie pożywienia , nigdy już nie weźmie niczego do ust prócz robaków i może gleby, jeżeli ktoś zmiłuje się nad jego ciałem , odnalazłszy je przed wilkami.
Poślizgnąwszy się na wyjątkowo głębokiej kałuży Untar wpadł twarzą wprost do małej ziemnej jamy , w środku ze strachem zerkały na niego z ukradka dwa małe oczka , zapewne należące do młodego Ziishilma. Wstając natychmiast , potwierdził swoje przypuszczenia gdy tylko światło wpadło do otworu , przed nim leżał krwawiący mieszkaniec wioski.
-Co tu się wydarzyło? - Zapytał bez zbędnego ociągania widząc słabnące iskry w oczach dzikusa.
-El Que ve, ak e efikas Que Mes mai...- Odpowiedział mu umierający.
-Co?
-On , on nadchodzi , nadchodzi i jest potężniejszy niż kiedykolwiek...
W tejże chwili wszystkie mięśnie napiętego ciała zwiotczały , a stworek ewidentnie stał się martwy.
Untar przypomniawszy sobie natychmiastowo o swym głodzie , nie do końca kontrolując swoje ruchy , złapał zwłoki i wpił się szczęką w chudą i znacznie owłosioną szyję Ziishilma.
-Co , co ty robisz? -Za plecami Untara pojawił się niezauważalnie młody chłopak.
Jego włosy były białe jak pierwsze promyki słońca , a cera blada , zbyt blada na kogoś komu słońce spaliło fryzurę.Młodość jest rzeczą względną, ale w tym przypadku słowo to najlepiej oddawało istotę tego człowieka , nie miał on na ciele ani jednej zmarszczki czy znamienia które mógłby nabyć w ciągu życia.
-Ja ... , nie mogłem się powstrzymać , jakbym to nie było moje ciało , to stało się samo , ale kim TY jesteś? Jakim cudem pojawiłeś się za moimi plecami?I czemu wyglądasz tak dziwnie?
Chłopak widocznie się zmieszał widząc ostrą reakcję Untara , niejako we własnej obronie powrócił do swojego wcześniejszego pytania.
-Czy ty czasami właśnie nie piłeś krwi tego , tego czegoś? Zresztą nieważne , jeśli zaraz stąd nie odejdziemy czekają nas gorsze kłopoty niż ubrudzenie twarzy krwią tubylców. Jeśli zależy ci na życiu , chodź za mną.A tak przy okazji , jestem Dunur.
Untar nie mając innego wyboru zgodził się iść z Dunurem , po około dwudziestominutowym , szybkim marszu , wygodnie rozłożyli się w cieniu wysokiego drzewa
-No , w końcu możemy porozmawiać- Zagaił rozmowę nowy kolega – Skąd tu się wziąłeś , i po co?
-Widzisz , mój problem polega na tym iż... Nie wiem. - Untar wyraźnie się zmartwił.
-Jak to nie wiesz? Jakim cudem?-Dunur nie dawał za wygraną.
-Otóż po prostu , obudziłem się w krzakach czując okropny głód , po chwili doszedłem do tej wioski , ty wiesz co tam się stało? To wyglądało jakby mafia karała kogoś za niezwrócone długi!
-Hmm , widzisz , to jakby nie jest tak jak ci się wydaje , albowiem za ten przykry wypadek odpowiadam , no jakby tak ,ja sam we własnej osobie.
Untar nawet nie próbował maskować zaskoczenia na swojej twarzy.
-Próbujesz mi wmówić że ty , z tymi swoimi wypielęgnowanymi dłońmi rozszarpałeś żywcem lekko setkę uzbrojonych dzikich zwierząt które dodatkowo umieją myśleć logicznie i tworzyć złożone strategie?
-Dokładnie tak , ale posłuchaj , to nie jest tak że ja tego chciałem , o co to to nie. Stosunkowo niedawno byłem sobie zwykłym lekkoduchem , postrachem wszystkich dziewcząt w okolicy i stałym bywalcem karczmy , jednak pewnego dnia to się zmieniło , w środku nocy wracając z pijatyki nagle zobaczyłem na poboczu wielkiego i do tego rogatego demona , który do tego dziwnie na mnie spoglądał!
Nie takie potwory widzą ludzie po trunkach , więc niewiele się przejmując chciałem go minąć. Niestety! Demon tym razem okazał się prawdziwy. Wyobrażasz sobie? Tyle ludzi na świecie , a to akurat mnie musiał sobie wybrać na nosiciela pradawny demon którego stworzyli jeszcze bardziej pradawni mieszkańcy jeszcze bardziej pradawnego miasta Wendingroth.
No i tak to właśnie zdecydowałem się odejść z rodzinnej wioski , z zaprawdę niewielką pomocą wideł i zgniłych warzyw.
-No dobra , powiedzmy że ci wierzę , i teraz tak , niby ten demon podążając za tobą , przez zupełny przypadek wpadł na pomysł wymordowania wioski kurduplowatych stworków? - Kpinę w głosie Untara dałoby się wyczuć nawet gdyby nic nie mówił.
-Ależ przecież ja powiedziałem że jestem jego nosicielem , on jest we mnie. Hehehe -Dunur udawał wesołego , ale widać było że ta sprawa go trapi.
W ten nasi bohaterowie usłyszeli tętent końskich kopyt wśród szumu lasu.Po chwili na polankę nieopodal wjechał oddział około dziesięciu wojowników w pełnych zbrojach płytowych.
-Tam są , łapać ich! - Wykrzyczał żołnierz wyglądający na dowódcę.
-O nie , oni na pewno przyszli po mnie , zapewne magowie z Khuldas wyczuli mnie w jakiś szatański sposób.-Dunur nie marnując czasu złapał swoją jedyną torbę z resztką jedzenia i zaczął biec w kierunku przeciwnym do nadjeżdżających żołnierzy , nie na wiele się to zdało , zręcznie rzucony bolas owinąwszy się wokół kostek natychmiast powalił go na ziemię.
-Ha , teraz was mamy hultaje , nie wywiniecie się lepkiej rączce sprawiedliwości wy żałosne koniokrady , gadajcież natychmiast gdzie są skradzione królewskie ogiery z karawany która podążała tym traktem tydzień temu?-Dowódca nie silił się na uprzejmość czy chociażby przedstawienie się.
Jako iż Dunur wyglądał jakby zaraz miał zwymiotować własnymi płucami , rozmowę podjął Untar.
-Ależ panowie , to jakieś nieporozumienie , my nic nie wiemy o żadnych królewskich konikach , jesteśmy biednymi pielgrzymami którzy szukają w okolicy miejsca gdzie można założyć pustelnię.
Liczył na to iż w tejże krainie panuje jakaś religia która wspiera ideę samotnego życia.
-No to panowie wyskakujemy raz raz z pieniążków a może uda się przymknąć na was oko , w raporcie się napisze że nikogo nie spotkano , a kilka groszy się zawsze przyda biednemu służbiście jego wysokości.
-Ale my naprawdę nic nie mamy – Tłumaczył się Untar.
-Szefie , skoro nic nie posiadają , to po co mają żyć? Pomóżmy im , opuszczą ziemski padół łez i jeszcze zostaną tymi tam , męczennikami psia jucha.-Spróbował podlizać się swojemu przełożonemu niski rudowąsy knypek, kiedy kończył wypowiadać te słowa ,ze zdziwieniem stwierdził że jego mundur zaczął robić się zbyt duży. Jednak inni mieli własne zmartwienia , Dunur , nie będący już Dunurem , a raczej jak stwierdził głośno przeklinając dowódca żołdaków "Nieboskim Szkaradzieństwem" złapał dwóch najbliższych sobie jeźdźców po czym nabił ich na pobliskie świerki , dopiero gdy reszta skończyła oglądać widowisko zorientowała się że niebezpieczeństwo grozi też im , było jednak za późno na ratunek , demon zaczął ryczeć jak dorodny osioł tylko że około sto razy większy , no i oczywiście pochodzący z piekła.Untar wprost nie mógł uwierzyć że ludzki mózg może eksplodować jak śliwka spadająca ze zbyt wysokiego drzewa , a jednak właśnie to widział.
Po jednostronnej walce demon obrócił swój łeb w jego kierunku mówiąc:
-Nędzny człowieczku , daruję ci życie tylko dlatego że wydajesz się mieć w sobie coś więcej niż inni , możesz mi się jeszcze przydać w przyszłości więc póki co będziesz egzystował w tym wymiarze.
Po tych słowach Untar stracił przytomność.
Gdy ją odzyskał , Dunur ani słowem nie wspomniał o przeszłych wydarzeniach , za to energicznie krzątał się przy pieczeni z dorodnego królika , którego zapewne upolował gdy już wrócił do normalnej postaci.
-Ale jaja , no po prostu niemożliwe , pierwszy raz w życiu coś udało mi się zrobić tak jak chciałem.
Wyraźnie ucieszony ze swojej przemiany Dunur energicznie dźgał patykiem truchełko w płomieniach.
-Czy mi się wydaje , czy ty cieszysz się ze swoich , ekhem , koligacji z demonem? - Zapytał Untar.
-No jasne , jeślibym go nie wezwał to już by było po nas , a ten zając być może za rok by jadł dziką kapustę na naszych grobach.-Dunur nie tracił humoru.
-Czy ty właśnie powiedziałeś że sam go wezwałeś? No dobra , zapomnij , co teraz zrobimy?- Untarowi zależało na działaniu , wciąż miał nadzieję na odzyskanie przeszłości.
-Sądzę że dobrym pomysłem byłoby wybranie się do Helenshire , najbliższego miasta elfów i porozmawianie z ich królową , ona na pewno wie co dalej powinniśmy zrobić.
Untar przyjął taktykę obojętnego przyjmowania dziwów tego świata , mimo że nie wiedział skąd pochodzi , wiedział że na pewno nie stąd , czuł że żył niegdyś w świecie gdzie nie istniały ani elfy , ani mówiące zwierzęta , a stróże prawa nie jeździli na koniach.
Wiedział że jego życie było kiedyś zdecydowanie inne niż to co widział teraz , i wiedział że to jeszcze nie koniec .

Oddaje się w wasze ręce:D
  • 0
Dołączona grafika

#35 BULIREX

BULIREX

Pożeracz frytek

• Użytkownik
  • 449 postów

Napisano 24 November 2011 - 15:24

Mało wciągające i innowacyjne, reszta ok, ale następnego rozdziału nie przeczytam.
7/10
  • 0
]

#36 Shokata

Shokata
  • Użytkownik
  • 13 postów

Napisano 25 November 2011 - 22:53

Skoro się oddajesz to chyba zły dział ;)
Co do tekstu, (tak przeczytałem cały) powiem, że sam kiedyś próbowałem pisać takie urywki akcji w świecie fantasy. Mając porównanie moich amatorskich dzieł do tego widzę sporą różnicę. Nie wiem ile tekstów napisałeś do tej pory i jak bardzo angażujesz się w to co robisz ale powinieneś na spokojnie jeszcze raz to sobie przeczytać będąc w innym nastroju. Sam zobaczysz pewne błędy, które dla innych mogą być zaletą. Skupiłeś się na tym by w opowiadaniu dużo się działo. Jest sztuczna dynamika i szokujące momenty ale czytelnik nie uzyska tych emocji jeśli o nich nie napiszesz. To co czyni czy akcja jest dobra to właśnie opis drobnych szczegółów i budowanie napięcia. Ten tekst o mafii ścigającej za niespłacone długi był tak potrzebny jak rybie ręcznik. W dawnych czasach raczej mógł to być gang miejscowych zbirów którzy pod osłoną mroku wyzyskiwali sakwy złota od samotnych wędrowców. Spróbuj napisać fragment np. Spotkanie pod karczmą i oznacz to jako jeden rozdział. Opisz kto z kim gadał, jak był ubrany, co go lub ją niepokoiło. Taka akcja może zająć tyle co Ty opisałeś powyżej i może być bardziej wciągająca jeśli napiszesz coś więcej niż, że rozmawiali a potem sobie poszli. Wprowadzając kobietę już wywołujesz odmienne emocje dla czytelnika. Staraj się bardziej zróżnicować temperamenty postaci. W paru zdaniach nie podobała mi się składnia ale polonistą nie jestem więc może to ja jestem jakiś inny.
  • 0