Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kayle - Anioł stróż twojego elo hell (Season 3)


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
431 odpowiedzi w tym temacie

#1 NedKelly

NedKelly
 • Użytkownik
 • 2958 postów

Napisano 07 December 2012 - 18:06

Kayle - Anioł stróż twojego elo hell

Dołączona grafika


Historia
1. Opis postaci
2. Hot or not? Ocena postaci
3. Opis skilli

A) Rozkład punktów
4. Które summoner spells wybrać?
5. AP-AS Kayle

A) Itemy
B) Viable Runy
C) Masterki
D) Ostateczny wynik buildu
6. AD carry Kayle
A) Itemy
B) Viable Runy
C) Masterki
D) Ostateczny wynik buildu
7. Sposób gry na poszczególnych pozycjach i wrogowie na nich
8. Historia pojęćDołączona grafika
________________________________________________________________________________________

1. Opis postaci

Kayle pochodzi z starożytnej rasy nieśmiertelnych, która toczyła wojny o pokój ze zuem. Chroniła swoje beznadziejne community przed moderatorami, przez tysiące lat. Aby nie pokaleczyć pięknego ciała, kayle ubrała na siebie pół tony złomu i niewiele lżejszy starożytny miecz, który wykuł pijany mistrz kowalstwa z rury wydechowej z żuka. Prawie udało jej się pokonać zło, ale przeszkodziła w tym jej siostra morgana, która za swoje usługi (?!) w SR dla przywoływaczy zyskała ogromną siłę i wypchnęła kayle z pola walki . Po czym nasza wkurzona blondynka wyjechała z butami na przywoływaczy z SR i zagroziła, że jeżeli nie dadzą jej tej samej siły to im potnie dupy jak tanią szynkę z kauflandu. Aktualnie pracuje jako body guard na Summoners Rift i pomaga nubom wyjść z elo hell, i nikt jej nie zna, nikt nią nie gra, i smuteczek xd.
________________________________________________________________________________________

2. Hot or not?

Kayle to dość specyficzna postać, opierająca się na zadawniu DPS'u (damage per sec) i wspieraniu towarzyszy healem i ultimatem. Jest również bardzo dobrym dealerem i potrafi wygrać prawię każdą wymianę ciosów na pierwszych lvlach. Aniołkiem można chodzić na wszystkie pozycje, ponieważ mimo prostoty skill-set'u jest on bardzo uniwersalny i pozwala nam na przetrzymanie wroga na klacie, harrasowanie go czy wysustainowaniu jego harrasu. Postać nadaje się także do jungli, posiada AOE dmg, dość mocny range slow, heal + bonus speed i znakomite ulti, które przydaje podczas divowania. Posiada możliwość przetrzymania dalekosiężnego poke przeciwnika dzięki healowi, które dodatkowo podkręca szybkość chodzenia o dość przyzwoite wartości. Nasz aniołek dzięki wszystkim tym cechom jest też bardzo dobrym roamer'em i potrafi obrócić swoją przegraną na linii w żwyciestwo drugiej. Na pytanie czy jest viable odpowiadam tym, że to postać którą należy nauczyć się grać perfekcyjnie i nie popełniać żadnych błędów, gdyż czy tego chcemy czy nie, skrzydlata to bardzo trudny champion w prowadzeniu, niczym bolid formuły 1, który bez dobrego kierowcy jest do dupy, a z dobrym potrafi wyprowadzić na prowadzenie swoją drużynę. Kayle to jedna z tych postaci, u której niemal najważniejszą rolę pełnią przedmioty oraz positioning, czyli nasza umiejętność do odnajdywania się w dobrym miejscu i czasie, i to jest właśnie najtrudniejsza część grania postacią. Co z tego, jeżeli zniszczysz przeciwnika w 2 minucie meczu, skoro zła pozycja na 15-18 lvlu może kosztować Cię życie i czasami całą grę? Możesz odczuć milion wątpliwości gdy nią grasz, czuć dyskomfort i niezadowolenie, a jednak jest w tym championie coś, co nie pozwoli ci się od niej oderwać. Bardzo polecam tą postać, tania, wysoki skill cap, ale wynagradza to totalnym facerollem.

+ Plusy

+ Uniwersalna postać
+ Potężne Dipsy
+ Świetny jungler i roamer
+ Szybki farmer i pusher
+ Świetny champ przeciwko poke teamom (heal W OP)

- Minusy

- Champion wymagający dobrego positioningu
- brak dasha
- Łatwo skontrować Kayle CC i attack speed redukcją
- zbyt duży push w laning phase
- wymaga SS'ów do positioningu
________________________________________________________________________________________

3. Opis skilli


Dołączona grafika
Holy Fervor - Każde następne uderzenie redukuję armor i magic resist wroga o 3% na 5 sec, max stack 5. Redukcja działa jedynie na zaznaczony cel, splash dmg go nie aplikuję

Pasyw jak to pasyw, dla innych zły dla innych dobry. Jest masa gorszych pasywów i to prawda, że Kayle miała znacznie lepszy pasyw przed reworkiem. Mimo wszystko to on sprawia, że nasza Kayle jest viable bez kupowania penetracji.

UWAGA
- Pasyw nie stackuje się na celach, które dostały od AOE E skilla.

Dołączona grafika
Reckoning - wystrzeliwuję w kierunku zaznaczonego celu kulę energi zadającą 60 / 110 / 160 / 210 / 260 magic dmg +0.6ap +1.0 ad bonus, jednocześnie aplikując slow na 3 sec o wartości 35/40/45/50/55%. Aplikuje jeden stack pasywa Holy Fervor.

Fajny skill offensywny sprawiający AD kayle viable, ze względu na ładny przelicznik AD bonus. Posiada również ładny AP przelicznik i wbrew woli nerfa potężny slow na 3 sekundy, jeżeli jest wymaksowany.

Dołączona grafika
Divine Blessing - uzdrawia wybrany cel o 60 / 105 / 150 / 195 / 240 +0.45 AP i przyspiesza jego MVspeed odpowiednio o 18 / 21 / 24 / 27 / 30%+7% za każde 100ap

Nasze cudowne leczenie, posiada dobry zasięg oraz bardzo użyteczny skalujący się MV bonus. Wielu graczy kłóci się nad użytecznością tego skilla, czemu? Ponieważ są debilami! Divine Blessing zazdrości nam każdy mag w lidze ledzend, dzięki niemu uzdrawiamy nasz team z poke przeciwnika, a także wyrabiamy przewagę w walce sobie lub koledze. Nie ignoruj tego skilla.

WAŻNE
- Ustaw sobie ten spell jako "self smartcast spell", dzięki temu możesz uzdrowić siebie automatycznie bez najeżdzania strzałką na siebie lub kogoś jeżeli na niego najedziemy strzałką (serio, miły bug).

Dołączona grafika
Righteous Fury - aktywuję OGIEŃ w ostrzu, który zwiększa jej zasięg ataku oraz sprawia, że każdy cios zadaję dodatkowo on hit magic dmg o wartości 20 / 30 / 40 / 50 / 60 +0.25 AP na 10 sekund. Podczas trwania umiejętności kayle zadaje również splash dmg o wartości 20 / 25 / 30 / 35 / 40% AD + 20 / 30 / 40 / 50 / 60 +0.25 AP jako obrażenia magiczne.

Ten skill czyni kayle postać, dla której warto grać! Dobry dmg w auto atackach zawdzięcza właśnie temu skillowi, dodaje również zasięgu do naszych auto ataków, nie posiada pocisku, machnięcie mieczem zadaje natychmiastowe obrażenia. Z większą ilością ap zadaje spory DPS w wroga.

UWAGA
- lasthitowanie z włączonym skillem pushuje linię i naraża nas na gank
- splash (czyt. rozpryskowy) damage zadaje obrażenia MAGICZNE wrogom znajdującym się blisko naszego celu
- Skill przez gre jest uznawany za range AOE spell, dlatego:
* rylai aplikuje tylko 15% slow
* pasyw z Liandry`s torment ma 50% czasu trwania
* spellvamp jest liczony w 1/3 na jeden cel, który otrzymał obrażenia z E
- E skill zadaje dmg mimo nałożonego na kayle blinda i silenca

Dołączona grafika
Intervention - Kayle prosi swojego przełożonego o 2 / 2.5 / 3 sec nieśmiertelności na zaznaczony cel. Nie można użyć jeżeli kayle jest pod efektem CC.

Skill, który czyni kayle jedną z najwredniejszych postaci, która kiedykolwiek stąpała po Summoners rift. Czy przydażyło wam się kiedyś zmarnować całe combo w głupie ulti kayle? Tak właśnie, do tego on służy! Jeżeli wiesz na kogo użyć i w jakim momencie wtedy to coś samo wygrywa całe Team fighty. Z dobrym zasięgiem jest to dobre i pożyteczne ulti.

UWAGA
- Intervention nie można użyć jeżeli kayle jest pod efektem CC typu: podrzut, silence, stun
WAŻNE
- To samo co W, ustaw jako "self smarcast", automatycznie nez najeżdzania myszką rzuca na nas ulti lub na kogoś jeżeli myszką na niego najedziemy. Dzięki temu masz +2 do skilla gry kayle.

A) rozkład punktów

Krótko i na temat:

Lewej do prawej kolejność

Opcja Nr 1:

Dołączona grafikaDołączona grafika Dołączona grafika+Dołączona grafikaUstawienie typowo pod agresywną linię na midzie i topie. Rozwijamy kayle tak gdy mamy pewność, że przeciwnik nie posiada dużego range ze spelli lub gdy spodziewamy się częstych wymian na linii (niskie elo). Uniwersalnie rozdane punkty, w ten sposób zwiększamy nasze szanse w mid game, wspomagając naszą farmę i outfarmiąc przeciwnika gdy ten zmuszony jest last hitować pod wieżą. Uwaga na push linii, E skill podczas harrasu bardzo pushuje linię

Opcja Nr 2:

Dołączona grafikaDołączona grafika Dołączona grafika+Dołączona grafikaDobre gdy jesteśmy na midzie i możemy pozwolić sobie na blue (jungler bez many). Harras z Q boli, szczególnie że Q posiada 2 dobre przeliczniki i dość niski CD. Jest to typowy poke build na championy, do których nie da rady nam się zbytnio zbliżyć. Rozdawaj punkty w ten sposób gdy walczysz z przeciwnikiem, który nie pozwala ci wchodzić zbytnio w wymiany np ahri, annie, brand, malza etc. Uwaga na manę, Q skill jest bardzo manożerny.

Opcja Nr 3:

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika+Dołączona grafika


Rozkład punktów typowo pod mid game gdy nam dobrze idzie, pomaga w roamie. Bardzo dobry wybór dla kayle chodzących do jungli, ze względu na wzrost bonusu do szybkości łażenia i większy heal, który bądź co bądź bardzo często ratuje ciebie lub kolege, któremu gankujesz linię. Uwaga na zużycie many i push linii, E skill podczas harrasu bardzo pushuje linię

Ogólnie:
Kayle nie ma wybranych skilli, które muszą być koniecznie maksowane, każdy z nich sprawuje się lepiej zależnie od danej nam sytuacji, która wymaga od nas określonego wyboru maksowania. A więc do 3 lvla rozdajemy punkciki w każdy skill, potem wybieramy jedną z powyższych opcji. 1 Opcja to opcja dla dominatorów, którzy chcą szybko wygrać linię i iść w roam, 2 opcja dla niepewnych w grze kayle, które boją się wychodzić zza miniony przeciw groźnemu wrogowi, 3 opcja daje nam największe benefity w postaci mobilności i większego hp w wymianach. Do wyboru do koloru, wszystko zależy od Twojego stylu gry.

________________________________________________________________________________________

4. Które summoner spells wybrać?


Istnieje dla kayle 7 tak na prawdę użytecznych spelli są to :

Dołączona grafika Ignite - redukcja heali o 50% + true dmg, czyli coś co pozwala wygrać nam z sustainerami i dokończyć uciekającego z low hp wroga!
Przydatność - 9/10

Dołączona grafika Flash - Nasz kolejny escape mechanizm, pozwala nam uzupełnić braki w dashu, możemy nim przeskoczyć ścianę.
Przydatność - 8/10

Dołączona grafika Barier - aktywacja tego SS'a daje nam tarcze pochłaniającą dmg o wartości 95 + (20 × level) na 2 sec. Średnio przydatny spell, w sumię nie widzę dla niego zastosowania.
Przydatność - 4/10

Dołączona grafika Heal - momentalnie uzdrawia nas oraz towarzyszy o 95-345 i przyspiesza nas na 1 sec o 30%. Jest to całkiem przydatny spell jeżeli gramy na topie, pomoże nam w uratowaniu siebie przed gankiem.
Przydatność - 7/10

Dołączona grafika Exhaust - osłabia resisty wroga o 10, dmg wroga o 40%, spowalnia o 30% i atack speed o 30% na 2.5 sec. Dobry przeciwko bruiserom opartym na AA typu : xin, jax, irelia.
Przydatność - 8/10

Dołączona grafika Ghost - przyspiesza nas o 28% na 10 sekund. Po ostatniej zmianie masterek, ten spell to kupa. Przydaje się jedynie na dominionie.
Przydatność - 6/10

Dołączona grafika Teleport - teleportuje cie do wbranej sojuszniczej jedostki na mapie (wardy, miniony, turrety, do champów nie można). Spodziewasz się trudniej linii? Ten spell uratuje ci życie! Spell jest świetny, czy to gramy na midzie czy na topie czy w jungli, możemy wspomóc swój team w każdej sytuacji kiedy będą nas potrzebować. Spell ratuje nam linię, pozwalając wrócić do bazy, zregenerować się i polecieć spowrotem na linię bez większych strat w csie.
Przydatność - 9/10

Dołączona grafika Smite - Must be dla junglera, nie bierzesz tego do jungli to znak, że 600 elo na Ciebie czeka.

Wszystkie spelle są w miare dobre na kayle i to jakie wy wybierzecie zależy tylko i wyłącznie od waszego play style. Nie jesteście mistrzami w positioningu, weźcie koniecznie flasha. Macie problemy z graniem kayle na linii? Bierzcie teleport.
W Jungli to smite, ignite konieczne na postacie z mocnymi efektami leczenia jak swain, mundo czy vlad. Nie ma konkretnych i najlepszych kombinacji spelli, wszystko zależy od gry.
Ze swojej strony mogę jedynie polecić nastepujące spelle na daną linię:

TOP
Dołączona grafika LUB Dołączona grafika+Dołączona grafika - przeciw junglerom z dobrymi gankami.

Dołączona grafika+Dołączona grafika - gdy mamy naprzeciw siebie auto attackera.

Dołączona grafika+Dołączona grafika - standardowe spelle na topa, polecane.

MID
Dołączona grafika+Dołączona grafika - Zestaw do agresywnej gry.

Dołączona grafika+Dołączona grafika - Polecany układ spelli, pomaga przeciw uporczywym postaciom.

JUNGLE

Dołączona grafika+Dołączona grafika - Uniwersalny zestaw do jungli

Dołączona grafika+ Dołączona grafika - Counter gank bitches! Często jest to decydująca teleportacja w early.

________________________________________________________________________________________

5. AS-AP Kayle


Kayle budowana pod ten build najlepiej grać na midzie, ze względu na ogólną kompozycję picków w teamie. Na topa zazwyczaj chodzi się bruiserami, mid jest w większości przypadków dla magów i assasynów. Wybierając tą linię jako kayle, dostarczamy naszemu teamowi dość dobre supportowe skille oraz dość dobry dmg, tyle że uzależniony od itemów jakie nosimy. Pickując kayle i budując ją pod ap, zwiększamy siłę naszego teamu znacząco już w mid game, dodając do niego kolejnego dpsa. Musimy aczkolwiek pamiętać o tym, że kayle to nadal jest fighter i 70% jej siły zyskuje z itemów, tak też nasza użyteczność z każdym kolejnym itemem rośnie wręcz wykładniczo, tak jak adc i to dzięki temu, warto nauczyć się tą postacią dobrze grać. Można taką kayle grać w jungli, o ile w teamie mamy kogoś, kto potrafi inicjować team fighty i jest nieco tanky.

+ Plusy
+ Mocny dmg na Q i heal z W
+ Bardzo dobry dps
+ Połączenie, ilości hp, leczenia i ulta czyni ją niemalże bruiserem.

- Minusy
- Jako apc wymaga czasu, żeby się rozkręcić.
- Bez dobrej ilości ap, mała mobilność.

A) Itemy

START

Dołączona grafikaDołączona grafika x 2 / Dołączona grafika + Dołączona grafika x 5 - Jungla

Zazwyczaj startuję z doran ringiem i 2 potami, uniwersalny i dobry start, zapewnia niam trochę drogocennego hp, mana regeneracji i ap. Maczeta oczywiście do jungli. Można startować z butami, aczkolwiek unikanie skill shootów itd to i tak głównie kwestia skilla, i czy tego chcemy czy nie, doran pomoże nam w early lepiej przy np dealach czy sustainowaniu.

V

http://t1.gstatic.co...gOTcdFaZ5c8LEG6 + Dołączona grafika
Doran ring zamiast starego doran blade, czemu? Z dwoma doranami możemy bezproblemowo farmić używając E, za każdego miniona zwraca nam 8 many (passyw nie jest unique), plus 6 mana regenu z obu i spamujemy skillami ile chcemy. Również jest tańszy niż doran blade, dzięki czemu mniej golda tracimy, gdy go sprzedajemy. Berki dla attack speed, z taką ilością ap na start jedyne czego nam potrzeba to szybciej machać. Nie kupujcie innych butów, bo żadne inne nie wspomogą kayle w early tak jak berki.

V

Dołączona grafika core
W ostatnim patchu usunięto malady, a dali nam w zamian to. Co zyskaliśmy? Przede wszystkim mocniejszy passyw, więcej attack speeda, więcej ap i cooldown reduction. Ten item dzisiaj idealnie leży na kayle, kosimy nim wszystkie dzielnice i dodatkowo zwiększa naszą siłę w mid game, gdzie z blue buffem mamy E skill aktywowany cały czas. Item dla kayle stworzony, to dzięki i wyłącznie temu itemowi ta postać pod AP jest viable!

V

Dołączona grafika core + http://images4.wikia...ch_Revolver.gif opcjonalny sustain
35 AD + 40 AP, przy odpowiednim użyciu dodaje nam dodatkowe 32 AP i 32% AS. Pasyw dodatkowo wzbogaca nas o 20% AS, 10% Life steala i 10% spellvamp i można go ciągnąć w nieskończoność, gdyż czas trwania pasywa resetuje się za każde użycie spella lub AA w wrogą jednostkę. Aczkolwiek stratą golda jest budowanie guinsoo bez większej ilości attack speeda z innych itemów (przed nashorem). Item ten musi się najpierw nastackować by dać kayle WIDOCZNĄ (a jest widoczna) przewagę. Rewolwerek jest opcjonalny, daje nam niesamowity sustain z AOE na E skillu, kupujemy go gdy planujemy kupić hextecha.

V

http://img541.images...0/sdeathcap.gifcore
Kolejny core item. Daje nam 120 ap + 30% ap więcej. Sprawia, że AP-AS kayle nie odstaje dpsem od innych postaci, dzięki czapce kayle zyskuje lepsze skalowanie z itemami dającymi AP, co w rezultacie skaluje się z naszym AS ecetera ecetera. Nie zadawaj głupich pytań tylko kupuj to JUŻ.

V
Wkońcu zdobyliśmy 3 najważniejsze dla nas przedmioty, czas teraz pomyśleć nad pozostałymi 2, gdyż właściwie to jak nam pójdzie w late zależy głównie od tego co złożymy tutaj. Oto lista przydatnych itemów dla kayle.


Opcjonalne:
http://imageshack.us.../shurricane.gif - Kayle + Hurricane = Ultra OP, OPs Demolisher, The Master of OP, THE BIGGEST BULLSHIT EVER i bynajmniej tutaj nie przesadzam. Item sam w sobie daje tylko 70% attack speeda, ale za to dzięki pasywowi kosimi w 2 wrogów dodatkowo zadając im 90 % AD + 40/60/80/100/120 + 1.0 AP + on hity! To jest narzędzie do wbijania nią pentakilli, kayle bez runaana to gówno!
http://images2.wikia...ozen_Mallet.gif Lub http://img14.imagesh...stalscepter.gif Lub http://img5.imagesha...6805/sarmor.gif - Powinieneś wybudować któryś z tych przedmiotów na anielicy. Health pointsy to teraz core statystyka na większości postaci. Im więcej masz hp, tym twoje szanse z stackerem hp są bardziej wyrównane. Możesz też wybudować hp trochę wcześniej, choćby Giant Belt przed rabadonem, bardzo pomaga w mid game. Osobiście polecam Warmoga, a dla kogoś kto nie zna się na positioningu w tfach Rylai + Warmog.
http://images4.wikia...ch_Gunblade.gif - Gdy potrzebujemy dobrego sustainu w tfie, dodatkowego slowa i dmg. Uniwersalny item, daje to co potrzebne.
http://images4.wikia...Ruined_King.gif - Przedmiot po ostatnim buffie stał się viable i dość dobrze wpisuje się w dzisiejszą hp mete. Aktyw daje nam mobilność na 4 sekundy i odbiera ją wrogowi zadając jednocześnie 15% z jego hp. Jeżeli zdecydujesz się na ten przedmiot, pamiętaj aby aktywa używać wyłącznie wtedy gdy Slow z Q i Mvs bonus z W nie są wystarczające do baitowania wroga, lub gdy ten jest na low hp do dobicia go. Polecam ten przedmiot zaraz po rabadonie przeciwko tankom z masą pustego hp bez armora.
http://na.leagueofle...20&d=1342291841 - W late nękają cie magicznym dmgem i dodatkowo mają sporo mresa? Bierz wits enda! Pasyw zadaje magiczny dmg on hit, zabiera im mres i dodatkowo oddaje go ci. Stare malady ale w innej mocniejszej formie. Dobry przeciw nafeedowanym apekom.
http://images1.wikia...2/2b/Zephyr.gif - dobry przeciwko na prawdę upierdliwym przeciwnikom, którzy bombardują w nas tons of CC. Raczej polecam budować go na niezbyt twardych przeciwników. UWAGA - Tentacity z tego przedmiotu (i ogółem) nie obniża czasu trwania Atack speed redukcji.
http://images2.wikia...al_Scimitar.gif - Trochę AD i trochę Mr'esa, nie ucierpi przez to nasz dps, a za to mamy fajną broń przeciwko atack speed redukcji i postaciom z supressem takich jak : Galio, malzahar czy warwick.
http://images3.wikia...hfire_Grasp.gif - Dodatkowe CDR, 100 ap i aktyw bijący 15% z max hp, sprawiający że bijemy w niego o 20% z magicznego dmg więcej. Bardzo miły item, zwłaszcza z nashorem, dzięki któremu mamy 100% up time na E skillu. Pojedynki z deathfire graspem to pojedynki wygrane!
http://images4.wikia...rdian_Angel.gif Lub http://imageshack.us.../shourglass.gif - Składaj któryś z nich kiedy leci na ciebie nadmierny focus. Oba przedmioty sprawują się nadzwyczaj dobrze i sprawiają że przeciwnicy mają w głowach mindfuck. Kayle z Zhonyą nie traci tyle dmg.

Noob Trap Itemy - czyli czego nie budować, by nie być noobem
http://img9.imagesha...64/storment.gif - Troche penetracji, AP i Hp, niby wszystko dobrze ale ten item nie jest dla nas. Buduje się go ze względu na pasyw, które dodaje dodatkowe obrażenia w czasie i wynosi to około 1.6%-3.3% hp na sekunde, niby wszystko dobrze, ALE... Z obecnego hp wroga. Tak i niestety, bijąc kogoś z 2k hp przy połowie kreski ta maska bije go o żałosne wartości.
http://images2.wikia...inity_Force.gif - Drogi, daje nam niepotrzebne crit chance, niepotrzebny pasyw, 25% szansy na spowolnienie o 20% na 2 sec i beznadziejne bonusy za ponad 4k g. Lepiej tą sumkę przeznaczyć na coś innego i dokupić jeszcze eliksir czerwony i niebieski...
http://images2.wikia...h_Bane_item.png - 80 ap, trochę many i fajny pasyw czy aby na pewno? Nie, ten item kosztuje dobre 3k g, dając statystyki warte zaledwie 2.7k, gdzie spora część innym itemów wybiega ceną statystk poza cenę. Oznacza to że 300 g musi być wart pasyw itemu, którego na kayle użyjemy max 2 razy lub nawet raz. 50 + 0.75 ap, czy na pewno da nam to większą przewagę niż Botrk czy Runaan? Na pewno nie.

B) viable runy:
Quintesence
http://images2.wikia...ssences_(3).png Flat AP - Mega runy na Kayle, obficie wzbogacą twoje early!

Mark
http://images1.wikia...-GMarks_(1).png Flat AD - bardzo pomocne runy w early, wzmacniają nasze Q.
http://images1.wikia...-GMarks_(2).png Atack speed Flat - Jedyne godne uwagi runy marki, można wziąźć flat AD, ale jednak AS są lepsze.

Seal
http://images2.wikia...-GSeals_(1).png Flat armor - dobre jeżeli naszym przeciwnikiem jest postać opierająca się na obrażeniach fizycznych. Bierzemy je do jungli
http://images4.wikia...-GSeals_(2).png Hp per lvl - late game runy, przeciw casterom nie ma lepszych

Glyph
http://images2.wikia...GGlyphs_(3).png Flat AP - Early game runy, 11 ap na pierwszych lvlach to bardzo dużo.
http://images2.wikia...GGlyphs_(3).png AP per lvl - dorównują Flat ap na 7 lvlu, skalują się lepiej w late z rabadonem.

Polecane przeze mnie ustawienie:

http://img12.imageshack.us/img12/4168/kaaayle.png


Mocne ustawienie run w early, dzięki niemu wzrastają nasze szanse na first blood na linii.

C) Masterki

http://img266.imageshack.us/img266/5793/masteriesy.png


Nowy patch, nowe zmiany, tym razem kierujemy masterki bardziej w strone AP. Do rzeczy.
Atack speed jest nam potrzebny, CDR już nie za bardzo, a trzeba dać 4 punkty by przejść wyżej. Dodatkowe 5ap i 5 AD z ignite i lepszy ghost (opcjonalnie, zabieramy punkcik z atack speed), must have. Magiczna penetracja, ponieważ bijemy w większości magicznym dmg. WIęcej AP procentowo, Flat A i moja ulubiona masterka 5% od ap do ciosu. Do tego hp na wymiany. Czy potrzeba Kayle coś więcej?

D) Ostateczny wynik buildu
http://lolcalc.net/b#|c=41;m=1(1),2(3),6(4),8(3),10(1),13(3),14(1),17(4),18(1),21(4),23(3),24(1),28(1);r=62(2,9),90(2,9),63(2,3);i=3006,3124(8:1),3114,3085,3089,3146;a=1,5,5,5,3;s=8(1);
Dps z łapy możliwy do uzyskania na czysto: 1 083 Dmg na sec
DMG możliwy do uzyskania Q: 769
Heal możliwy do uzyskania W: 390
Build Cost: 14 460 gold
________________________________________________________________________________________

5. AD Kayle - Life steal to nie bonus, to life style suko.


Opiszę ją krótko, tons of life steal, połączone z tons of AOE dmg, połączone z tons of anty hp obrażeniami. Można w prawdzie wybudować przecież nudny jak flaki z olejem build na ade kiery z krytami, tylko po co? Jeżeli można stworzyć bestię, którą idzie sie dobrze bawić. A tak na poważnie biorąc AD kayle, to Theorycrafting mówi jasno, kayle nie ma skillsetu na build pod krytyki, dlatego zdecydowałem się na taki a nie inny. Masz sporo AD, które zadaje aoe dmg z E oraz wzmacna znacząco Q skill, z runaanem dodatkowo jeszcze zadajesz AOE dmg, nie wspominając o potężnym life stealu, którzy trzyma cie na nogach całą zimę. Odpuść sobie kryty, nadal masz chory dmg, a za to czerpiesz całymi garściami z grania AD kayle.
Do rzeczy
+ Plusy
+ TONS OF DAMAGE fizycznych
+ Tons of life steal
+ Spore obrażenia AOE
+ Jeszcze więcej life steala
+ Można iść taką kayle praktycznie wszędzie
+ Dmg nie zależny od ciosów krytycznych
+ Mocny dmg z Q
+ Tons of slows, wtf noobs tego nie dogonisz to to kaylowe jest.

- Minusy
- Nie posiada penetracji (chyba że zbudujesz)
- Nie posiada survi (chyba że kupisz coś)
- Droższy build od AP-AS kayle

A) Itemy

http://images3.wikia.../Long_Sword.gif + http://images1.wikia...alth_Potion.gif Lub http://images4.wikia...f_Fortitude.gif + http://images1.wikia...alth_Potion.gif + http://imageshack.us...8/sightward.gif
Lub http://imageshack.us...33/smachete.gif + http://images1.wikia...alth_Potion.gif x 5

Do wyboru do koloru. Jeżeli wiesz, że linia będzie dosyć łatwa, a chcesz szybko snowballować to bierz long sword + poty, daje to w pewnym sensie przewagę, ponieważ dzięki kupieniu mieczyka szybciej kupisz vampiric scepter, który zapewni ci dodaktowy sustain na linii. Elixir+ poty + ward, to bardzo dobre rozwiązanie w early jeżeli spodziewasz się krwawej i ciężkiej linii. Pytasz po co ci eliksir głupcze? Poprzez zwiększenie Twojego Max hp miksturka ta uzdrawia cie natychmiastowo o 140 hp i dodaje dodatkowo 15 ad, nie muszę mówić, że dzięki temu wygrasz każdą wymianę w early, prawda? Maczetę + poty bierzesz do jungli, którą i takp otem sprzedajesz, z racji tej, że nie ma interesujących dla kayle itemów oprócz latarni (która jest cienka jak dupa węża). Nie kupuj na start butów czy doranów, są Passe.

V

http://img715.images...72/sgreaves.gif + http://images4.wikia...3/Homeguard.gif + http://images4.wikia...ric_Scepter.gif
Berki aby zyskać na Atack speedzie i łażeniu, jeżeli jesteś rich dokup do nich homeguardy, wszystko po to by zyskać na czasie w early i mid game. Vampiric scepter to muss, potrzebujesz go do trzymania się na linii.

V

http://images4.wikia...ric_Scepter.gif + http://images2.wikia...ter_Cutlass.gif
Dodatkowy life steal aby być jeszcze mocniejszym na linii i cutlas, aby mieć slow. To jedynie faza przejściowa do.

V

http://images3.wikia...B._F._Sword.gif > http://images2.wikia...oodthirster.gif + http://images3.wikia...Recurve_Bow.gif

Zabawa powoli się rozkręca, kupuj BT i troszkę asu jak najszybciej aby zyskać w mid game.

V

http://images4.wikia...Ruined_King.gif + http://imageshack.us.../shurricane.gif

Na tym etapie najprawdopodobniej przeciwnicy srają w gacie na Twój widok. Masz już zabójczy atack speed połączony z domieszka AD, procentowym Dmg i tons of life steal, zaczynasz łupać wrogów w drobny mak, a ci nie wiedzą co robić. Botrk to core na kayle, ponieważ świetnie wpisuje się w erę warmogową, daje atack speed i fajny aktyw, zabierający mobilność przeciwnikowi. Runnan to item dla AS'u, który jednocześnie daje nam potężny aoe dmg i poteguje już i tak posrany na ryj Life steal (pasyw procuje ten bonus), nie wspominając o tym że częstujesz każdego wroga procentowym dmg. Idealne 2 itemy na AD kayle.

V

http://images2.wikia...oodthirster.gif

Dodatkowego AD i life steala nigdy za wiele, item ten nie dość że skaluje się z runaanem i twoim E skillem, to jeszcze dodaje ci odrobinę nuke na Q. Imho must be 2 x BT.

VOpcjonalne i według gustu :
http://images2.wikia...oodthirster.gif - Kolejny BT, po to abyś się pytał. Więcej AD i jeszcze więcej tons of life stealu, bierz to gdy grasz vs warzywa lub gdy kosisz jak żniwiarz.
http://images2.wikia...ozen_Mallet.gif Lub http://img5.imagesha...6805/sarmor.gif - Trochę hp zawsze jest w modzie, szczególnie gdy leci na Ciebie focus, a ty nie jesteś mistrzem positioningu w tfach. Polecam bardziej frozen mallet, ilość slowu z runaan huricane w połączeniu z młotem wykracza poza teorie kwantowych cząstek.
http://images2.wikia...ast_Whisper.gif - Wyłącznie wtedy, gdy przeciwnik zbudował 200+ armora. Dobry item, penetracja zawsze na propsie, zwłaszcza że to od ilości zadanych obrażeń zależy ile się wyleczymy. W połączeniu z naszym pasywem bijesz bardzo dobry dmg w tanków.
http://images1.wikia...2/2b/Zephyr.gif - dobry przeciwko na prawdę upierdliwym przeciwnikom, którzy bombardują w nas tons of CC. Raczej polecam budować go na niezbyt twardych przeciwników. UWAGA - Tentacity z tego przedmiotu (i ogółem) nie obniża czasu trwania Atack speed redukcji.
http://images2.wikia...al_Scimitar.gif - Trochę AD i trochę Mr'esa, nie ucierpi przez to nasz dps, a za to mamy fajną broń przeciwko atack speed redukcji i postaciom z supressem takich jak : Galio, malzahar czy warwick. Dość drogi, ale ratuje często dupsko.
http://images4.wikia...rdian_Angel.gif - Składaj Ga gdy leci na ciebie nadmierny focus od przeciwników.
http://images2.wikia...inity_Force.gif - Item na AD kayle może być, choć go za bardzo nie polecam, to ostanimi czasy zyskał poprzez obniżkę jego ceny.

B) viable runy:

Quintesence
http://images2.wikia...ssences_(3).png Flas Atack Speed - potrzebujesz ich dla AD kayle, MUSISZ JE MIEĆ!

Mark
http://images1.wikia...-GMarks_(1).png Flat AD - bardzo pomocne runy w early, wzmacniają nasze Q.
http://images1.wikia...-GMarks_(2).png Atack speed Flat - Jedyne godne uwagi runy marki, im więcej atack speeda na początku tym lepsza AD kayle.

Seal
http://images2.wikia...-GSeals_(1).png Flat armor - dobre jeżeli naszym przeciwnikiem jest postać opierająca się na obrażeniach fizycznych. Bierzemy je do jungli
http://images4.wikia...-GSeals_(2).png Hp per lvl - late game runy, hp zawsze w modzie.

Glyph
http://images2.wikia...GGlyphs_(3).png Flat AP - Bierz je jeżeli walczysz z przeciwnikami zadającymi fizyczny dmg. Dość dobrze wspomagają cie w early.
http://images2.wikia...GGlyphs_(3).png - Mres per Lvl - uniwersalne runy, nadają się na każdą linię i uzupełniają nas po nerfie, zabierającego mres per lvl.

Polecane przeze mnei ustawienie:

http://img12.imageshack.us/img12/9001/65181575.png


Uniwersalne i dobre, Flat Atack speed runy to must be na taką kayle.

C) Masterki

http://img811.imageshack.us/img811/4208/44782226.png


Takie masterki są najefektywniejsze dla AD kayle. Masz tam wszystko co potrzebne, penetrację, dmg, hp, resy i kapkę ap, dla lepszego early. Nie wydziwiaj z masterkami, ponieważ nie opłaca się brać innych, TY JESTEŚ OD ZADAWANIA DMG, nie od tankowania czy supportowania.

F) Ostateczny wynik buildu

http://lolcalc.net/b#|c=41;m=1(1),2(4),5(4),8(3),9(1),12(2),13(2),16(3),18(1),21(4),23(3),24(1),28(1);r=1(2,9),78(2,9),71(2,9),2(2,3);i=3006,3085,3153,3022,3072,3072;a=1,5,5,5,3;
Dps z łapy możliwy do uzyskania na czysto: 1 060Dmg na sec oraz 1 124 Dmg na sec AOE
DMG Q: 549
Heal W: 243
Ilość Life steala: 51% / 102% (gdy bijemy w 3 cele)
Build Cost: 16 200 gold

________________________________________________________________________________​

7. Sposób gry na poszczególnych pozycjach i wrogowie na nich


Ogólna Rada

Przede wszystkim ostrożnie i rozważnie. Kayle TO NIE TANK, to dość squishy postać wymagająca dobrego positioningu. Nie ważne jak byłbyś nafeedowany NIE WOLNO ci brać udział w walce 1 vs 2, ponieważ Twojego aniołka można łatwo skontrować exhaustem lub innym skillem z atack speed redukcją, przez który traci ponad połowę dpsu.
Kayle można wybrać się wszędzie - jako jungler, carry na bocie, support, top i mid. Największe problemy mamy aniołkiem na bocie, inni ranged zmuszają nas do używania E i pushowania linii.

Mid Lane


Early Game

Wchodzimy do gry i wiemy już kim jest nasz przeciwnik, idziemy na tego mida i... asystujemy naszemu junglerowi, chroniąc go przed counter gankiem na początku gdy w krzakach. Nie pomagamy junglerowi w rozwalaniu buffa, lecz wracamy na linię jak najszybciej to możliwe, aby nie stracić exp z początkowych minionów na linii. Po ostatnim patchu nie możemy już pomagać junglerowi, side lany za to mogą, więc zostaw im tą robotę, nawet exp z jednego miniona może nam przegrać linię. Tak jak to szybko możliwe nabijamy 2 lvl aby mieć Q i E razem. Próbujemy harrasować wroga z E i gdy nadejdzie pora, a wrogowi zostanie połowa hp czekamy na dobrą okazję na uderzenie go z załączonym ghostem. Staramy nie znikać z oczu wrogowi, gdyż ss'y od niego mogą pokrzyżować potencjalne plany naszego junglera. Wracając do wroga i jego połowy hp, jeżeli widzimy wrogiego junglera na topie/bocie, śmiało wleć przeciwnikowi na ryj z wszystkim tym co masz, dokańczając dzieła ignitem. Jeżeli zabiłeś wroga, gratulacje, wygrałeś linię, jeżeli nie to czekasz na blue od junglera. Jeżeli zaś wybrałeś flash+ghost (bardzo dobry wybór), możesz w ten sposób unikać większości ganków, to pozwala ci na pushowanie wroga i wyrobienie sobie przewagi w złocie nawet bez killa. Najważniejsze to to abyś wszelkimi sposobami wyrobił sobie w tej fazie przewagę. Nie zapominaj także o pomaganiu junglerowi, gdy ten znajdzie sie w tarapach, np przy counter jungli. Ważne jest również to abyś nauczył się dysponowania maną podczas gry anielicą. Blue nie jest nam aż tak potrzebny, ponieważ nasza potęga i tak kryje się w E skillu, także czy z blue czy bez, nie zrobi to nam wielkiej różnicy. Bierz blue od junglera przy wyrównanych i trudnych walkach na midzie, w innym przypadku zostaw go junglerowi.

Mid Game

W zależności od tego co przeciwnik robi mamy 2 możliwości. Gdy jesteś pewien, że gank wrogiega junglera ci nie grozi, a wrogi mid padł lub gdzieś się wycofał, nie wachaj się ani trochę i pushnij tego cholernego turreta, jeżeli obawiasz się ganku junglera, a midowiec broni się jak szalony, idź roamować na inne linię. Gdy gankujemy inną linię, robimy to przez jungle przeciwnika, tak aby ominąć wardy, które większość nie stawia sobie z tyłu. U niebieskich gankujemy topa, wchodząc do wrogiej jungli, analogicznie u fioletowych bot linię - oczywiście nie gankujemy bota gdy przeciwnik ma już pare killi na koncie i champy, które wygrywają early game, są nimi: graves, leona, blitzcrank, alistar i inni twardziele. Nie zapominamy używać ulti na kolegów, na których uwziął się turret, najlepiej od razu i daj mu heal, gdy ucieka od turreta. Taka mała oczywista drobnoska, a miliardy trolli, grając aniołeczkiem o niej zapomina. Robimy dragona jak to tylko możliwe, gdy twój jungler zbuduje troche hp i spirit stone, dający bonus do dmg na potwory. Cały czas wracamy na linie i farmimy, ew dajemy pushować wrogiemu midowi, szykując na niego zasadzkę z junglerem (o ile nie ma już pierwszego turreta, właśnie po to go zniszczyliśmy by złapać gnoja). Staramy się chodzić na invade do jungli wroga i kraść mu buffy. Mid game powinno minąć, a wyrobiona przewaga robić swoję. W tej fazie potrzebujemy dobrej komunikacji z junglerem, jeżeli chcecie nabijać elo, dobrze jest mieć z jakimś koksem premade, ale to wiedza na oddzielną półkę.

Late Game

W tej fazie jungler i support powinni wyspamować całą mapę wardami, dając nam legalnego map hacka. Niestety realia są z goła inne i support nie zawsze wie co to jest, w ogóle jakiś cholerny sight ston, co robić?! A no do tego czasu powinniśmy mieć rabadona lub najwyżej jego część. Farmimy gdy tylko nadaży się okazja, alarmujemy kompanów i siebie, by nie chodzili sami na farme na bota czy topa, bo może się to skończyć baronem przeciwnika, jeżeli choć jeden z was polegnie. Nie robimy już invady na jungle przeciwnika, jest to zbyt ryzykowne. Bierz blue przy każdej możliwej okazji, z twoją ilością AP, przy nieskończonej manie i max CDR leczysz niczym boss swoich kompanów z poke przeciwnika, co praktycznie robi nam gry. Staramy się chodzić w piątke, gdy nie widzimy wroga na mapie, lub ty staraj się chodzić z postacią, która pozwoli ci uciec w razie potrzeby. Gdy tylko nadaży się okazja, złapcie jednego wroga w pięciu i zróbcie sobie draga lub nawet barona. Pamiętaj, przeciwnicy to nie CLG gracze, a twoi kompani mogą być zawsze głupsi od nich, dlatego staraj się kierować drużyną i uczyć się map kontroli. Coś więcej? Tak, nigdy nie bijcie się pod turretem, gdy widzicie, że nie macie tanka, lub enemy pokupywało miliard penetracji i redukcji. Tak jak w poprzednim poradniku, zalecam trzymacie się za tankami i trzymanie ulti na osobę, którą focus przeciwnika rozbraja. Nie zapominamy także, o healu na tanka. Jako kayle powinieneś focusować cele, które znajdują się blisko siebie, gdyż mając czerwony łuczek z 2 kulkami robimy na prawdę GIGANTYCZNY DPS WIĘKSZY NIŻ AD CARRY. Ludzie czasami nie spodziewają się, że oberwą więcej gdy nie będą focusowani przez kayle, tak i jeżeli ulti jeszcze nie zużyłeś, a ci na twarz rzuciło się dwóch, nie wachaj się użyć go na sobie.

Przeciwnicy na Mid lane

Ahri
http://images2.wikia.../AhriSquare.png
Poziom trudności : Trudny
Dużo możnaby o niej pisać, posiada 3 zasrane dashe, charma, który nas dissabluje i bardzo dobry sustain. Da się z nią wygrać, jednak trzeba to zrobić przed 6 lvlem.

Akali
http://images1.wikia...AkaliSquare.png
Poziom trudności : Łatwy
Nie posiada żadnych CC oprócz małego slowa, niby ma dashe, ale nie słuzą jej do ucieczki, posiada sustain, więc czemu jest dla nas dość łatwa? Jest to melee champ, którego kroimi i tniemy, bez hard CC nie jest w stanie zatrzymać nas przed puszczeniem ulta na sobie.

Anivia
http://images3.wikia...niviaSquare.png
Poziom trudności : Trudny
Boże, nienawidzę przeciw niej grać. Posiada śmieszne jajko, potrafi nas zestunować, spowolnić i w dodatku skutecznie harrasować. Ją tak jak ahri należy zabić przed 6 lvlem.

Annie
http://images3.wikia...AnnieSquare.png
Poziom trudności : Średni - Trudny
Dobra annie potrafi nam napsuć krwi swoim stunem, tarczą i miśkiem, złą annie możemy dość łatwo zmiażdzyć na linii.

Brand
http://images1.wikia...BrandSquare.png
Poziom trudności : Ciepłe kluchy
Nie ma escape mechanizmu, żeby nas zestunować musi trafić 2 skillami, co daje nam przewagę i możliwość włączenia ulti. Harrasować nas nie ma praktycznie jak. Brand walczący z kayle, to smutny brand.

Cassiopeia
http://images4.wikia...opeiaSquare.png
Poziom trudności : Łatwy - Trudny
Zależy na jaką cassio trafisz i czy będzie ona wiedzieć co robi. Możemy ją łatwo zniszczyć przed 6 lvlem, po 6 lvl wszystko będzie zależało od umiejętności naszych i jej.

Cho gath
http://images2.wikia...oGathSquare.png
Poziom trudności : Łatwy - Średni
Pojedynek umiejętności. Możemy go zniszczyć na pierwszych lvlach, on może nas zniszczyć jeżeli będzie wiedział kiedy użyć silence i czy go maksować. Harras, harras i jeszcze raz harrasuj go.

Diana
http://images2.wikia...DianaSquare.png
Poziom trudności : Średni
O ile ma tarcze, to dostaje z patchem na patch coraz więcej nerfów. Nie ma escape mechanizmu, więc przegrywając z nami nie ucieknie. Trzeba uważać na jej Q, nie jest w stanie przeszkodzić nam w spaleniu jej comba ultem.

Evelyn
http://images1.wikia...elynnSquare.png
Poziom trudności : Ciepłe Kluchy
Nie ma hard CC, potrafi nam uciec, ale nazwyczajniej w świecie nie ma z nami szans. Harras z E czyni, że płacze, a ult że woła o pomoc Allaha, który mówi jej że i tak nie dostanie 7 dziewic po dedzie.

Elise
http://images2.wikia...EliseSquare.png
Poziom trudności : Łatwy -Dość Trudny
Kolejny pojedynek umiejętności. My niszczymy jej pajoncki z AOE E skilla, ona może nas zestunować i zabić w sekunde. Nie ma na dobrą elise bata, dobrze że grają nią same trolle.

AP Ezreal
http://images3.wikia...zrealSquare.png
Poziom trudności : Łatwy
Dość papierowy, nie ma z nami szans w duelowaniu, jedyny skill, którym może harrasować to W.

Fizz
http://images1.wikia.../FizzSquare.png
Poziom trudnoś ci : Łatwy
Kolejny smutny champion. Nie zcombuje nas, bo nie ma jak. Nie może harrasować, też nie ma jak. Nie ma sustainu, jest melee. Pacz i płacz Fizzku, jak padasz od naszego ognia, rybo wstrętna.

Fiddlesticks
http://images4.wikia...ticksSquare.png
Poziom trudności : Łatwy - Średni
Fiddle noba możemy łatwo zniszczyć. Nie wyleczy się z przez nas gdy puścimy ult na siebe w pojedynku, większość z nich jak totalne retardy maksują W na linii, więc praktycznie nas nie harrasują. Dobry fiddle wkurza nas krukami i skacze ultem przy naszym 1/2 hp, głupi fiddle po prostu dają się stompować jak nooby.

Galio
http://images4.wikia...GalioSquare.png
Poziom trudności : Trudny
To jest dla nas twarde toffie, którego trzeba trzymać w pysku minimum godzine, by go zjeść. Leczy się z naszego harrasu, bijemy w niego strasznie mało. Jedynym ratunkiem jest pójście przeciw niemu w AD.

Gragas
http://images1.wikia...ragasSquare.png
Poziom trudności : Średni - Trudny
Kolejny twardziel, tym razem z escape mechanizmem, sustainem etc etc. Możemy przeżyć jego combo bardzo łatwo, ale raczej go nie zabijemy, posiada na współkę z dashem i knock backiem zabójczą dla nas atack speed redukcję,

Kassadin
http://images3.wikia...sadinSquare.png
Poziom trudności : Średni
Można go zabić i nie, harrasować go jest dziecinnie łatwo, a silence nie boli nas, bo i tak nie potrafi nas zcombować. Łatwa linia, ale bez ganku junglera, trudno ją zdominować (cholerny blink).

Katarina
http://images3.wikia...arinaSquare.png
Poziom trudności : Łatwy - Średni
Harras z Q nas boli, trzymamy się przy niej z tyłu minionów. Można ją łatwo zabić, ult zaabsorbuje większość jej comba.

Karthus
http://images1.wikia...rthusSquare.png
Poziom trudności : Łatwy
Papierowaty, ma harras, lecz duelu z nami i tak nie wygra. Jego E < Kayle zasięg, dlatego trzymamy się na krawędzi naszego zasięgu. Ult kontruje oczywiście jego ult, czy to w early czy w late.

Kennen
http://images3.wikia...ennenSquare.png
Poziom trudności : Dość łatwy
Tak, może nas harrasować, tak ma stuna, ale to wszystko w beznadziejnie przewidywalnej mechanice. Nie porzuca w nas z Q gdy stoimi za minionami, stun nie zatrzyma nas przed włączeniem ulta (musi nastackować), a ult nas nie zje, jego dmg także nie powala. Denerwujące jest to, że może nam uciec.

Le Blanc
http://images4.wikia...BlancSquare.png
Poziom trudności : Łatwy
Papierowa, nasz harras z E ją niszczy, możemy aktywować Ult dzięki "self smartcast" tak szybko, że silence nas nie sięgnie, a ona spali całe combo w nas. Pushujemy ją pod turret, nie jest wtedy w stanie nic zrobić.

Lux
http://images3.wikia...1/LuxSquare.png
Poziom trudności : Trudny
Z dobrą lux ciężko jest wskórać cokolwiek. 2 sec snare, slow, tarcza na dpsów i między galaktyczny range spelli, kicha.

Malzahar
http://images1.wikia...zaharSquare.png
Poziom trudności : Średni
Bardzo dobry harras, silence i ult z supressem. Wystarczy jednak nam dobry sustain by go na linii ustać i przeczekać do mid/late gdzie słabnie.

Mordekaiser
http://images4.wikia...aiserSquare.png
Poziom trudności : Łatwy
Ma harras i tarcze, ale jest melee i pali się z hp. Możemy go utrzymać ultem, nie ucieknie nam w walce, harrasujemy do zwycięstwa.

Morgana
http://images4.wikia...rganaSquare.png
Poziom trudności : Średni
Ma dobry sustain i tarcze, fajne ult i to wszystko. Linia przeciw niej jest pasywna, można farmić w nieskończoność. Podczas pojedynku z morganą, nie rzucaj Q zanim nie zniszczysz jej tarczy.

Nunu
http://images3.wikia.../NunuSquare.png
Poziom trudności : Średni
Op sustain, harras i debuff, czego mu brakuje? Niczego, ale potrzebuje ulti aby nas zabić, co jest awykonalne ze względu na nasz ult. Kupujemy sustain i walczymy z nim na równny z równym,

Orianna
http://images3.wikia...iannaSquare.png
Poziom trudności : Średni
Dość mocny harras, dobre CC i to by było na tyle. Spalimy jej combo naszym ultem i ją zabijamy gdy ma CD na W.

Ryze
http://images2.wikia.../RyzeSquare.png
Poziom trudności : Łatwy - Średni
Wszystko zależy od nas, ryze to nie tak straszny wilk jak go malują. Możemy zaabsorbować jego combo, sustainu to to nie ma i tak, w early jest łatwy do zabicia, aczkolwiek zdarzają się przykre wyjątki.

Swain
http://images2.wikia...SwainSquare.png
Poziom trudności : Średni
Łatwy do pokonania na początkowych lvlach, łatwy do skontrowania i można z nim wygrać, ale jest jeden warunek. Flash + ignite, pierwszy żeby uciec przed jego Q, drugi aby zniszczyć mu sustain.

Syndra
http://images4.wikia...yndraSquare.png
Poziom trudności : Średni
Mały range, AOE bursts, sytuacyjny stun, ale jednak swoje potrafi. Bolą nas przeciwko niej harras z kulek i stun, którego nie sposób uniknąć w bliskim starciu. Dość trudny przeciwnik jeżeli wie co robi, wszystkie non skillowe syndry zjadamy ze smakiem.

Talon
http://images1.wikia...TalonSquare.png
Poziom trudności : Średni
To postać, która ma swój burst i dobry system ucieczki, ale jednak do pokonania dzięki naszemu ult. Pojedynek umiejętności, trzeba wyczuć kiedy skacze do nas i jak puszcza combo.

Twisted Faste
http://images4.wikia...dFateSquare.png
Poziom trudności: Łatwy
Harras łatwy do unikania, dość mały dmg i niestety stun. Polecam na niego dobry sustain.

Veigar
http://images2.wikia...eigarSquare.png
Poziom trudności : Łatwy - Trudny
Ciężko jest grać przeciw dobremu veigarowi, jeżeli potrafi stunować, to my nie mamy szans na rzucenie ult na siebie. Słaby veigar to łatwy przeciwnik. Polecam branie Cleanse przeciwko niemu.

Viktor
http://images2.wikia...iktorSquare.png
Poziom trudności : Łatwy - Trudny
Mimo silenca z ulti, potrafimy zultować jego combo ze względu na niski czas trwania silenca. Dobry viktor, puści pod nasze nogi stun i mamy pogadane, jednak większość z nich nawet o tym nie pomyśli. Niskie zasięgi nie poprawiają jego sytuacji. Pojedynek umiejętności.

Vladimir
http://images4.wikia...dimirSquare.png
Poziom trudności : Łatwy - Średni
Poke z Q i jakiś tam sustain, niestety musi podejść do nas żeby nas harrasować, a wszyscy wiemy co się dzieje, gdy podchodzi siędo kayle, prawda? Nie ma szans z nami przy umiejętnej grze i harrasie.

Xerath
http://images1.wikia...erathSquare.png
Poziom trudności : Łatwy - Średni
Dobry Xerath potrafi rzucić w nas combo, niestety to za mało, bo stun nie jest szybszy od naszego instant guzika Self cast ulti. Farmimy przeciw niemu, a jak nadarzy się okazja, zabijamy, proste.

Ziggs
http://images1.wikia...ZiggsSquare.png
Poziom trudności : Łatwy
Ok ma slow i jak otaki mechanizm ucieczki, nie da rady nas zabić, a jego harras z q możemy z powodzeniem unikać. Łatwy do zabicia.

Zilean
http://images2.wikia...ileanSquare.png
Poziom trudności : Trudny
Mocarny slow, dobry harras i ulti ratujące dupe. Musisz przeciwko niemu choć raz zagrać, by wiedzieć że masz przesrane.

Zyra
http://images2.wikia.../ZyraSquare.png
Poziom trudności : Średni
Można ją zabić, zaabsorbować jej combo, jednak jej CC nas bardzo boli i trudno cokolwiek wskórać. Out ranguje nas gdy tylko chce. Potrzebny jest na nią flash + ghost.


______________________________________________________________________________________________________________________________

[size=large]8. Historia pojęć:


AP - Moc umiejętności
AD - Siła ataku
Flat - stały bonus nie zmieniający się z lvlem
DPS - Obrażenia zadawane na sekunde
DMG - obrażenia
Armor penetration - przebicie pancerza
Magic resistance penetration - przebicie odporności
Life steal - bonus leczący nas z X% zadanych obrażeń fizycznych z Auto ataku
Spell vamp - bonus leczący nas z X% zadanych obrażeń z skilli
Armor/Mres reduction - redukcja pancerza/odporności
Atack speed -
 • 0

kcDP9WH.jpg


#2 ksmks

ksmks

  BRUM BRUM

 • Zasłużony
 • 686 postów

Napisano 07 December 2012 - 18:16

Bardzo ładnie zrobiony poradnik, chociaż czcionkę bym troszkę zmienił, a i nie uważasz że lepiej najpierw Rageblade, przed Malady?
 • 0

#3 Senegital

Senegital
 • Użytkownik
 • 491 postów

Napisano 07 December 2012 - 18:17

Ile hentai, ale poradnik ładny
 • 0
Dołączona grafika

#4 s0niacz

s0niacz
 • Użytkownik
 • 28 postów

Napisano 07 December 2012 - 18:18

Dobry poradnik na pewno skorzystam
 • 0

#5 NedKelly

NedKelly
 • Użytkownik
 • 2958 postów

Napisano 07 December 2012 - 18:22

Malady składa się z tańszych itemów na początku, które lepiej pomagają nam w early. Na rageblade trzeba trochę nafarmić, choćby te 860 g na różdzkę to dość sporo. Do tego kayle potrzeba szybkiego atack speeda w early, budując rageblade tego nie masz, dopiero jak go zbudujesz, a do tej pory można przegrać linie. : P

Ah i dzieki. :D
 • 0

kcDP9WH.jpg


#6 aLittle mouse

aLittle mouse
 • Użytkownik
 • 2619 postów

Napisano 07 December 2012 - 18:27

No, poradniczek przyzwoity, chociaż na Kayle się w sumie nie znam.

Masz błąd w "Holly Fervor", miało być chyba "Holy". No, chyba że to specjalnie/ja się mylę.
 • 0

Czerwony kolor staje się jeszcze zabawniejszy  :cool:


#7 ksmks

ksmks

  BRUM BRUM

 • Zasłużony
 • 686 postów

Napisano 07 December 2012 - 18:33

Malady składa się z tańszych itemów na początku, które lepiej pomagają nam w early. Na rageblade trzeba trochę nafarmić, choćby te 860 g na różdzkę to dość sporo. Do tego kayle potrzeba szybkiego atack speeda w early, budując rageblade tego nie masz, dopiero jak go zbudujesz, a do tej pory można przegrać linie. : P

Ah i dzieki. :D


Nie ma sprawy, lubię gdy ktoś się przyłoży do poradnika. A i dzięki za wytłumaczenie. :D
 • 0

#8 Shado2025

Shado2025
 • Użytkownik
 • 22 postów

Napisano 07 December 2012 - 18:35

Kayle nie gram więc się nie wypowiem na jej temat(ale poradnik ogólnie ładny i przejrzysty).
Mam jednak zastrzeżenia do pojęć pod poradnikiem.

Counter pick/item to nie champion czy item które mają największą szansę na wygrną, to coś co swoją mechaniką/działaniem skontruje przeciwnika przykład: przeciwnik kupuje FH to my LW.

Dash to coś co pozwala szybko przemieścić się, nie muszą to być duże dystanse.

On hit to nie tylko obrażenia magiczne, On hit to efekt który działa z każdym hitem, np. slow z FM też jest on hitem.

Buff to ogólnie wszystko co daje ci jakieś bonusy, np. zwiększenie ASu, zwiększenie MVS itp. to co tu jest napisane to Blue buff.

Team Fight to walka większości teamu, nie musi być 5v5.
 • 0

#9 PlosiaK

PlosiaK
 • Użytkownik
 • 105 postów

Napisano 07 December 2012 - 18:41

Dobra robota, zachęciłeś mnie do gry :)
 • 0
Dołączona grafika

"I ja waść, i ty waść, a kto będzie świnie paść?"

#10 BAgi

BAgi
 • Użytkownik
 • 79 postów

Napisano 07 December 2012 - 18:45

Tylko że KAYLE ma dostać reowrka za niedługo.POdobno na samym początku S3 razem z KARmą
 • 0

#11 ksmks

ksmks

  BRUM BRUM

 • Zasłużony
 • 686 postów

Napisano 07 December 2012 - 18:47

To chyba jakaś nieoficjalna informacja, bo Karma to prawda, ale Kayle? Przecież niedawno ktoś z RIOTu się wypowiadał, że Kayle jest teraz dość zbalansowana i dość często grywana na rankedach.
 • 0

#12 Tarvil

Tarvil
 • Użytkownik
 • 65 postów

Napisano 07 December 2012 - 19:17

Wrzuć ew opis Zephyra, fajny przedmiot dający Tenacity i dużo attack speeda.
 • 0

#13 migjaell

migjaell
 • Użytkownik
 • 554 postów

Napisano 07 December 2012 - 21:00

Hm, z DFG mamy 35% cd a potrzeba 38% żeby mieć E cały czas :>

Jedno pytanie - czyli bijąc pojedyńczy cell (i mając Gunblade) leczymy się z 1/3 naszego on-hitu z E? Czy to jakaś zmiana w sezonie trzecim czy chodziło (nadal) o obrażenia rozpryskowe? :D

Ps. Dodałbym Morello jako kontrę na champy typu Mundo, epicki itemek :)
 • 0

<3 Jezus


#14 KunkiProx

KunkiProx
 • Użytkownik
 • 222 postów

Napisano 07 December 2012 - 21:09

Spróbować spróbuje,ale jakoś przyzwyczaiłem się do AD Kayle ;)
 • 0
Never surrender.

'In the end everything's gonna be alright.If its not fine,it's not the end


#15 NedKelly

NedKelly
 • Użytkownik
 • 2958 postów

Napisano 08 December 2012 - 09:03

Hm, z DFG mamy 35% cd a potrzeba 38% żeby mieć E cały czas :>

Jedno pytanie - czyli bijąc pojedyńczy cell (i mając Gunblade) leczymy się z 1/3 naszego on-hitu z E? Czy to jakaś zmiana w sezonie trzecim czy chodziło (nadal) o obrażenia rozpryskowe? :DObrażenia jakie zadaje E liczą się do spellvampu (sprawdziłem), rozprysk także, jednak na 1 cel wynosi to 33% efektywności, to i tak ten bonus daje dla kayle mega sustain. Uderzysz 5 minionów i masz karambe.

Ps. Dodałbym Morello jako kontrę na champy typu Mundo, epicki itemek :)


Do tego mamy ignite, morello niestety za dużo do dmg nei wnosi. ; p

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

"MAŁA" Aktualizacja. : P
 • 0

kcDP9WH.jpg


#16 Tarvil

Tarvil
 • Użytkownik
 • 65 postów

Napisano 08 December 2012 - 09:23

Zephyr dodany, fajnie że wspomniałeś że Tenacity nie działa na redukcję attack speed (i supressów) ludziom często to umyka.

W opisie early game masz jakieś niedokończone zdanie na samym końcu.
 • 0

#17 ksmks

ksmks

  BRUM BRUM

 • Zasłużony
 • 686 postów

Napisano 08 December 2012 - 09:28

Spróbować spróbuje,ale jakoś przyzwyczaiłem się do AD Kayle ;)


Naprawdę warto, szczególnie na tym niższym ELO to prosta droga do wygranej, mój znajomy wybił się 200ELO w 2 tygodni bodajże. ADC Kayle też nie jest najgorsza, ale to trochę marnotrawienie.
 • 0

#18 jPaolo

jPaolo
 • Użytkownik
 • 3332 postów

Napisano 08 December 2012 - 09:37

Malady, Rageblade, Runaan's Hurrican...
1,9 AS sieje pogrom. I jescze pośredni buff pasywki...
 • 0

Dołączona grafika


#19 Kosa13

Kosa13
 • Użytkownik
 • 261 postów

Napisano 08 December 2012 - 13:08

Świetny poradnik, na moim elo (~1700) wygrałem linię z singedem i PRAWIE wycarrowałem grę (lb zmiażdżyła ahri na midzie, bot też przegrał). Tu macie szczegóły: http://www.lolking.n...1342984#history . Od dzisiaj zaczynam grać kayle, dużo frajdy z gry, polecam postać i guide.
 • 0

#20 Platskey

Platskey
 • Użytkownik
 • 749 postów

Napisano 08 December 2012 - 14:23

Super poradnik, Kayle jest b. mocna w s3.
Dopisz przy tym czerwonym łuku (tiamat dla rangedów +70% as), że przy 3 celach jest szczególnie imba, bo za 1 aa oprócz tego, co napisałaś, jest jeszcze splash, każdy cel dostaje splasha więc teraz sobie to policz :D
 • 0
Dołączona grafika

#21 TIBOR

TIBOR
 • Użytkownik
 • 808 postów

Napisano 08 December 2012 - 14:30

Trochę mało przejrzyście mi się wydaje to wszystko napisane. Ale poradnik wydaje się OK. Na Kayle nie znam się za bardzo, ale właśnie będę zabierał się grę nią, więc będę korzystał z twych sugestii.
 • 0

"Dragon ball powinien być w szkole zamiast religii, dzieci nauczyły by się prawdziwych wartości w życiu, a nie pieprzenia o jakiś bzdurach"-by MqDF1 (YT)


#22 Zwiadowca

Zwiadowca

  Trolling freak

 • Użytkownik
 • 267 postów

Napisano 08 December 2012 - 14:35

A ja czekam na AD carry Kayle, może będzie jakis powiew świeżości na bocie :3
 • 0

Siema wszystkim!
Mam pytanie jakiego combo skilli używacie podczas orzgrywki? W jakiej kolejności i co?
Dzięki za pytanie.

XDDDDDDD

God is Dead?#23 ksmks

ksmks

  BRUM BRUM

 • Zasłużony
 • 686 postów

Napisano 08 December 2012 - 14:37

Przecież jest wiele postaci na bocie, którymi ludzie po prostu rzadko grają, a naprawdę mają potencjał, więc nie przesadzajmy z tym brakiem powiewu. A Kayle jest wiązana z TOPem i mam nadzieję, że tak pozostanie.
 • 0
Dołączona grafika

#24 NedKelly

NedKelly
 • Użytkownik
 • 2958 postów

Napisano 08 December 2012 - 15:21

Super poradnik, Kayle jest b. mocna w s3.
Dopisz przy tym czerwonym łuku (tiamat dla rangedów +70% as), że przy 3 celach jest szczególnie imba, bo za 1 aa oprócz tego, co napisałaś, jest jeszcze splash, każdy cel dostaje splasha więc teraz sobie to policz :D


Jest tam policzone ile target obok dostaje. :P

Razem z E, na full buildzie wychodzi jakieś 1 700 dpsu, więcej niż w targetowany cel hehe.

@up
Nie wiem czy ad carry kayle w ogóle opłaca się grać. Z ap-as masz więcej frajdy, lepsze early i mid, jesteś tańszy i osiągi wyciągasz w tfach wyższe. Nie mówiąc już o dość dobrym healu.
 • 0

kcDP9WH.jpg


#25 Krimhorn

Krimhorn
 • Użytkownik
 • 185 postów

Napisano 08 December 2012 - 16:06

Jeśli chodzi o granie AD, aktualnie jest to mało opłacalne ze względu na większe zastosowanie buildu pod AP zarówno pod Utility, jak i Burst, a czego zasługą są przedmioty. Są postacie, które po prostu mają wiecej/lepsze przeliczniki pod AD/są do takiej gry lepiej przystosowane i mówiąc prościej zrobią więcej niż my takim buildem, biorąc także pod uwagę to, że nie jesteśmy w pełni Ranged, lecz także Melee w porównaniu do innych postaci w pełni będących typowymi ADC.
Reasumując, zostawmy tą pozycję postaciom, które lepiej się do niej nadają i siedźmy na Topie/Jungli/Midzie siejąc pogrom AP/AS.
 • 0


#26 migjaell

migjaell
 • Użytkownik
 • 554 postów

Napisano 08 December 2012 - 17:57

Hm, a co sądzisz o takim buildzie, czy też jest ok?

1.Sorcerer's Shoes + Zielone ulepszenie
2.Malady
3.Nashor
4.Rabadon
5.Abysall Scepter
6.Void Staff

Kolejność bez znaczenia, chodzi tylko o itemki :)
Wychodzi tak z ~45% Pene + ~60 pkt pene (nie chce mi się liczyć ^^)
 • 0

<3 Jezus


#27 X5-452

X5-452
 • Użytkownik
 • 82 postów

Napisano 08 December 2012 - 20:36

Wszystko zależy od sytuacji na jakiej linii się znajdujemy. Kayle jest jedną z nielicznych postaci, którą świetnie sobie radzą na KAŻDEJ z 5 podstawowych lini (top, jungla, mid, adc, support)
 • 0

#28 NedKelly

NedKelly
 • Użytkownik
 • 2958 postów

Napisano 09 December 2012 - 03:36

Hm, a co sądzisz o takim buildzie, czy też jest ok?

1.Sorcerer's Shoes + Zielone ulepszenie
2.Malady
3.Nashor
4.Rabadon
5.Abysall Scepter
6.Void Staff

Kolejność bez znaczenia, chodzi tylko o itemki :)
Wychodzi tak z ~45% Pene + ~60 pkt pene (nie chce mi się liczyć ^^)


656 dpsu z łapy tylko, zero sustainu i tylko penetracja. W wroga z 170 mresa (bo tyle max mogą teraz offtaki wyciągnąć) i 220 arm bijesz nim po 440 dmg na sekunde. Z moim podanym buildem masz sustain, AOE dmg i zadajesz w ten sam cel 637 dmg na sekunde po odliczeniu resów i wszystkiego, przy czym papiery ściągasz w 2 sekundy, a buildem pod penetracje męczysz ich o wiele dłużej.
 • 0

kcDP9WH.jpg


#29 jPaolo

jPaolo
 • Użytkownik
 • 3332 postów

Napisano 09 December 2012 - 09:06

Która faza gry jest najlepsza dla Kayle? Early ma bardzo fajne, ale 1,0 AS można złożyć dopiero w mid game...
 • 0

Dołączona grafika


#30 Krimhorn

Krimhorn
 • Użytkownik
 • 185 postów

Napisano 09 December 2012 - 09:32

Która faza gry jest najlepsza dla Kayle?


Osobiście uważam, że jest to zdecydowanie późniejsze Early, Mid, oraz wczesny Late.
Powodem dla tego jest stopniowe nabieranie potencjału do zabijania wrogów wychodząc przy tym niekoniecznie mocno zranionym dzięki naszemu W i Ultimate'owi, przez co jesteśmy trudnym orzechem do zgryzienia dla wrogiego lane'a, gdyż mamy w sobie wszystko czego nam potrzeba już od początku gry aby móc wytrzymać np. harras od wroga, czy nawet gank od junglera. W późniejszej grze jak da się zresztą łatwo zauważyć, dużo postaci nabiera tak samo potencjału (szczególnie AD Carry) do zabijania, jak my; przez co jesteśmy zmuszeni do ochraniania naszego AD, gdyż on najnormalniej może czasami (ale do tego też niekoniecznie musi dojść, to jest do Late Game'a) zrobić więcej, niż my.
Z kolei nasza rola w drużynie opiera się na stopniowym pomaganiu AD Carry, np. ultem albo healem, oraz szybkim usunięciu wrogiegio ADC/AP za pomocą zasięgowych AA.
Przy dobrej drużynie oraz zgraniu, nie ucierpimy na tym ani my, ani reszta teamu, a co szybko zaowocuje wygraną nawet w późnym/pośrednim Mid game.
 • 0


#31 alxio

alxio
 • Użytkownik
 • 1 postów

Napisano 10 December 2012 - 14:18

Hmm ogólnie poradnik jest super, ale mam kilka uwag:
- wydaje mi się, że jako startowy item super działa doran ring. Buty w s3 i tak dają mniej niż wcześniej, a nowy pasyw w ringu powoduje, że możemy używać heala co cooldown i spokojnie wyrabiać z maną.
- mam wątpliwości co do malady - zastanawiam się czy nie lepiej zamiast niego rushować stingera, którego po ragebladzie i rabadonie ulepszymy w zephir lub nashora - AS prawie taki sam, AP prawie nadrabiam doranem, a stringer jest tańszy i daje CDR czyli krócej jesteśmy nic nie robiącą kayle bez e.
- masteries 19-0-11 są dość kuszące - 3% lifesteal i spellvamp, a przecież korzystamy z obu
 • 0

#32 Wildhero

Wildhero
 • Użytkownik
 • 3015 postów

Napisano 10 December 2012 - 14:22

Na normale polecam runy FLAT AP+Mpen i Masteries 21-(9 lub 0)-(0 lub 9) jak kto woli. Q+2 AA i przeciwnik nie ma 50% hp ;)
 • 0

#33 jPaolo

jPaolo
 • Użytkownik
 • 3332 postów

Napisano 10 December 2012 - 15:49

Malady zwiększają swoje obrażenia z każdym ciosem jeśli cel ma więcej niż 1 MR.
 • 0

Dołączona grafika


#34 NedKelly

NedKelly
 • Użytkownik
 • 2958 postów

Napisano 11 December 2012 - 03:13

Hmm ogólnie poradnik jest super, ale mam kilka uwag:
- wydaje mi się, że jako startowy item super działa doran ring. Buty w s3 i tak dają mniej niż wcześniej, a nowy pasyw w ringu powoduje, że możemy używać heala co cooldown i spokojnie wyrabiać z maną.
- mam wątpliwości co do malady - zastanawiam się czy nie lepiej zamiast niego rushować stingera, którego po ragebladzie i rabadonie ulepszymy w zephir lub nashora - AS prawie taki sam, AP prawie nadrabiam doranem, a stringer jest tańszy i daje CDR czyli krócej jesteśmy nic nie robiącą kayle bez e.
- masteries 19-0-11 są dość kuszące - 3% lifesteal i spellvamp, a przecież korzystamy z obu


Malady przy 400 ap dają ci 40 on hitu + 15, 45% as i redukcje mresa, czego nie da ci droższy zephyr. Malady + rageblade w mid game daje niesamowity snowball, w którym z każdym atakiem jesteś coraz mocniejszy. Stinger oprócz atack speeda nic nie daje, więc w early nie byłbyś w stanie nic zabić, co by zbudowało choć odrobine hp.
Life steal i spellvamp w tak małych ilościach ssą. Tracisz 11 puntków, by mieć niepotrzebne ci rzeczy.
 • 0

kcDP9WH.jpg


#35 Bloompire

Bloompire
 • Użytkownik
 • 9 postów

Napisano 13 December 2012 - 13:06

ciekawy build muszę wypróbować:)

natomiast na topa polecam:

21/9/0 runy attack speed + mpen + armor

build:
buty berserkery
guinsoo
frozen mallet
wits end
statik shiv
guardian/aegis/coś pod damage/coś pod ap zależnie od potrzeb

niezły dps, dosyć tankowata, na ulti spokojnie tankuje cały teamfight, 1vs1 rozwala ad carry. frozen mallet daje nam boost do damage za q

http://leaguecraft.c...ww&fspells=true
 • 0

#36 migjaell

migjaell
 • Użytkownik
 • 554 postów

Napisano 13 December 2012 - 14:47

Matematyka to Królowa LoL'a - jej nie przeskoczysz po prostu. Z tym buildem zadajesz dużo niższy dps z mniejszą szybkością w mniej celów. Po dodaniu nowego Malady i Masterki +5%AP w MG dmg Wits End ssie na Kayle. Spróbuj
1.Berki (po zakupie Huraganu zmina na sorkerery)
2.Nashor
3.Malady
4.Rabadon
5.Huragan
6.Dowolny item:
Zhnoya - Jak idzie na Ciebie epicki Focus
DFG - Jak nie idzie Focus a chcesz kogoś ściągnąć w trymiga
Morello - Jak przeciwnicy mają tonę life steal/Mundo/Kozacko regenerującą się postać która cię wkurza (podpalenie jest tylko jedno i nie zawsze dostępne :)
Guinsoo - Można zamiast Nashora zbudować (wcześniej tzn)
Hextech - Jak chcesz mieć troszkę dmg survi
Plemienna - 1000 HP!!!
W Sumie ostatni item jest naprawdę sytuacyjny.

Z Huraganem to jakbyś bił TRZEMA Kayle na raz, bo cały dmg pochodzi z on-hit.
Zagraj takim buildem a o tamtym już nie wspomnisz w życiu :P

Ogólnie to jednego nie rozumiem - usunęli madreda, a Kayle kosi jak jeszcze nigdy x.X Broken mechanika z tym łukiem jest :D
 • 0

<3 Jezus


#37 Radbles

Radbles
 • Użytkownik
 • 92 postów

Napisano 14 December 2012 - 15:11

huragan na niej nie działa, tiatamant i jego ulepszenie owszem, nawet po włączeniu trybu strzeleckiego
 • 0
"Grubo niema co perpetum mobile:P ale kolo jest wszystkim i niczym zarazem:P" by HumanKillerPRO

#38 Nethes

Nethes
 • Użytkownik
 • 159 postów

Napisano 14 December 2012 - 15:14

Świetny poradnik, wszystko dobrze opisane, chyba spróbuje pograć kayle;D
 • 0
Are you talking to me?

#39 migjaell

migjaell
 • Użytkownik
 • 554 postów

Napisano 14 December 2012 - 16:43

huragan na niej nie działa, tiatamant i jego ulepszenie owszem, nawet po włączeniu trybu strzeleckiego


Przyjacielu, Huragan działa doskonale, przetestowna w sporej ilości gier. Tiamat nie wiem bo nie próbowałem. IMO trolujesz teraz :D
 • 0

<3 Jezus


#40 SMJ

SMJ
 • Użytkownik
 • 61 postów

Napisano 16 December 2012 - 14:49

Tiamat nie działa z E.
 • 0

#41 jackobbbbb

jackobbbbb
 • Użytkownik
 • 258 postów

Napisano 16 December 2012 - 14:56

Nowe Mareamune czy jakoś tak jest po prostu boskie.Do tego rageblade.Miodzio.
 • 0
Lady Pank :heart:

#42 migjaell

migjaell
 • Użytkownik
 • 554 postów

Napisano 16 December 2012 - 19:17

Nowe Mareamune czy jakoś tak jest po prostu boskie.Do tego rageblade.Miodzio.


Właśnie zastanawiałem się na Kayle AD z Maramune i Statik Sziwem, ciekawe jak by się grało :D
 • 0

<3 Jezus


#43 NedKelly

NedKelly
 • Użytkownik
 • 2958 postów

Napisano 17 December 2012 - 15:53

Nowe Mareamune czy jakoś tak jest po prostu boskie.Do tego rageblade.Miodzio.


Muramana jest super w late, ale jednak sprawia dużo problemów jej nastackowanie. Szkoda, myślałem nad tym by ją dodać do buildu, ale tak nie dam tego w early, bo kayle zniszcze tą fazę, a są itemy bardziej must have. Niby to 2k golda tylko, ale jednak.
Muramana ma też tą wadę, że dmg jaki daje zmniejsza się wraz z spalaniem many, im masz mniej tym mniej z niej bijesz. To jest największa jego wada, no i zbyt dużo żre many jak na late game, gdzie jeden nie rzucony skill może przegrać tfa.
 • 0

kcDP9WH.jpg


#44 migjaell

migjaell
 • Użytkownik
 • 554 postów

Napisano 17 December 2012 - 19:24

Ja na manę składam Cud Elizy, z Nashorem, masterką ~28 (nie liczę regenu od postaci), a i slot się potem zwalnia :)
Tylko trzeba odpowiednio wcześniej zraszować Kamień Filozoficzny, żeby się koszt zwrócił ^^
 • 0

<3 Jezus


#45 Oktaryna999

Oktaryna999
 • Użytkownik
 • 553 postów

Napisano 18 December 2012 - 16:53

A ostrze zrujnowane króla ? Jest viable na kayle?
 • 0

"Plan swój wykańczając jeszcze nam dodali
Gry różne, w których udział mamy brać,
Lecz nie po to, byśmy my z kimkolwiek grali,
Lecz po to, by ktoś mógł - nami grać."

#46 migjaell

migjaell
 • Użytkownik
 • 554 postów

Napisano 19 December 2012 - 13:34

Mały zasięg aktywa, mały Life Steal na przeciwniku z niskim HP, małe dmg... Lepiej kupić Krwiopijcę :D
 • 0

<3 Jezus


#47 XerxesPl

XerxesPl
 • Użytkownik
 • 44 postów

Napisano 20 December 2012 - 13:54

Nowe Mareamune czy jakoś tak jest po prostu boskie.Do tego rageblade.Miodzio.


Muramana jest super w late, ale jednak sprawia dużo problemów jej nastackowanie. Szkoda, myślałem nad tym by ją dodać do buildu, ale tak nie dam tego w early, bo kayle zniszcze tą fazę, a są itemy bardziej must have. Niby to 2k golda tylko, ale jednak.
Muramana ma też tą wadę, że dmg jaki daje zmniejsza się wraz z spalaniem many, im masz mniej tym mniej z niej bijesz. To jest największa jego wada, no i zbyt dużo żre many jak na late game, gdzie jeden nie rzucony skill może przegrać tfa.


Dokładnie. Nawet mając 5k many udało mi sie z niej wypstrykać.
 • 0

#48 Pojechany1994

Pojechany1994

  Goth Lolicon

 • Moderator globalny
 • 1335 postów

Napisano 23 December 2012 - 01:09

Hmm czyli jednak AS + AP no to pora na jakieś porządki w masterach może uda mi się coś ogarnąć na top'a w końcu i skończyć z traceniem elo na tej pozycji :// .

Ehh przerwy kosztują w ogóle część tych itemów do build'u pierwszy raz widzę na oczy xD .
Jak do tej pory na moim poziomie mi moja niewiedza, nie przeszkadzała ale widzę że chcąc iść dalej bez podkręcenia starych technik ani rusz gdzieniegdzie...

Bardzo się cieszę że na ten poradnik trafiłem, w razie czego będę tu wpadał z pytaniami i czekał na update'y bo widzę że będzie jeszcze lepiej niż poprzednio.

Pzdr. I soorka za te moje żale.
 • 0

Spoiler

#49 Funky

Funky
 • Użytkownik
 • 927 postów

Napisano 01 January 2013 - 02:40

Nowe Mareamune czy jakoś tak jest po prostu boskie.Do tego rageblade.Miodzio.

Odpada, na Ryze robie ją chyba koło 30 minuty, to wyobraź sobie ile to zajmie takiej kayle która nie ma żadnych spamowalnych skilów, 45 minut?
po drugie kayle ze swoim AS za szybko by zużywała tą mane, co uwierz mi, jest sporym problemem,
po trzecie - bonus z muramany byłby znikomy, bo Kayle nie robi żadnych innych itemów do many
 • 0

#50 angelos

angelos
 • Użytkownik
 • 67 postów

Napisano 01 January 2013 - 02:48

Teleportation - teleportuje cie do wbranego sojusznika na mapie.
Zmien to na teleportuje Cie do wybranego sojuszniczego przedmiotu na mapie :)
 • 0