Skocz do zawartości

Zdjęcie

Router klucz dostępu

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

#1 LivePolak

LivePolak
  • Użytkownik
  • 80 postów

Napisano 30 August 2012 - 18:09

Witam, dziś dostałem nową komórkę .. Mam opcję Wi-Fi. Pani w sklepie mówiła żeby łączyć się przez router. Nie wiem gdzie znaleźć klucz dostępu.. Na routerze jest tylko IP (sprawdzałem) username (sprawdzalem) , password (sprawdzałem).. Więc moje pytanie jest oczywiste , gdzie znajdę klucz dostępu?
Jeżeli to pomoże , moja siostra ma laptopa, jak klikam na telefonie Wi-Fi wyszukuje jej laptopa. Ale dalej pyta o KLUCZ DOSTĘPU.
Może ktoś pomóc?
  • 0

#2 BoltoS

BoltoS
  • Użytkownik
  • 106 postów

Napisano 30 August 2012 - 18:12

zależy jaki masz router ale powinien on się znajdować na routerze (bok,tył,doł) taka naklejka i tam mas z kod.
  • 0

#3 xShey

xShey
  • Użytkownik
  • 277 postów

Napisano 30 August 2012 - 18:12

Od dostawcy :) to oni maja takie rzeczy.
  • 0

#4 hakomo

hakomo
  • Użytkownik
  • 547 postów

Napisano 30 August 2012 - 18:14

siec wifi pewnie jest zabezpieczona hasłem
  • 0
Dołączona grafika

#5 monsignore

monsignore
  • Użytkownik
  • 155 postów

Napisano 30 August 2012 - 18:16

Chodzi o klucz do sieci bezprzewodowej jeśli masz w domu komputer łączący się z siecią bezprzewodową, to sprawdzając właściwości połączenia może ci je pokazać, jak zaznaczysz "pokaż znaki".
  • 0

#6 LivePolak

LivePolak
  • Użytkownik
  • 80 postów

Napisano 30 August 2012 - 18:18

@hakomo- hasło podawałem , nie łączy.
@xShey - myślę , że ja też powinienem to mieć..
@BoltoS - Sprawdzałem chyba wszystkie naklejki jakie tam są..
Jakieś propozycje?
  • 0

#7 Nayal

Nayal
  • Użytkownik
  • 492 postów

Napisano 30 August 2012 - 18:25

To nie jest hasło do logowania się na router, tylko hasło do wifi, sam sobie je ustawiasz
  • 0

Calling my name from the north
I'm running godless in this world

myanimelist.net/animelist/4rtur

#8 wazZup

wazZup

Shinigami

• Użytkownik
  • 468 postów

Napisano 30 August 2012 - 18:28

Pod routerem masz karteczke z danymi.
Zazwyczaj jest to 192.168.1.1 a login i haslo do tej strony to admin / admin lub admin / password

Tam znajdziesz hasło
  • 0
[Ciach by mod]

Ło matko, ja dostałem wszystkie skiny i championów, Platynę, 1000 Euro na konto i jeszcze Phreak przyjechał z dziwkami i robimy dziką impreze! I nawet nie wiem za co !

#9 msHay

msHay
  • Użytkownik
  • 409 postów

Napisano 30 August 2012 - 18:29

Ja dostałem hasło od dostawcy internetu.
  • 0

#10 LivePolak

LivePolak
  • Użytkownik
  • 80 postów

Napisano 30 August 2012 - 18:32

Password mam (...). Wpisałem je z karteczki z dołu rutera. @WaZzup - dalej nie działa, spisałem je dokładnie z karteczki, można je jakoś zmienić?
  • 0

#11 BoltoS

BoltoS
  • Użytkownik
  • 106 postów

Napisano 30 August 2012 - 18:33

jaki masz router?
  • 0

#12 wazZup

wazZup

Shinigami

• Użytkownik
  • 468 postów

Napisano 30 August 2012 - 18:33

to wejdz tam gdzie CI napisalem i poszukaj
  • 0
[Ciach by mod]

Ło matko, ja dostałem wszystkie skiny i championów, Platynę, 1000 Euro na konto i jeszcze Phreak przyjechał z dziwkami i robimy dziką impreze! I nawet nie wiem za co !

#13 LivePolak

LivePolak
  • Użytkownik
  • 80 postów

Napisano 30 August 2012 - 18:40

Router TP-LINK 54M wireless AP client router (jeżeli o to chodziło). @WazZup- "to wejdz tam gdzie CI napisalem i poszukaj" - napisałes mi tylko ze pod routerem karteczka.. sprawdzilem ja , znam haslo ale nie laczy mnie dalej..
  • 0

#14 BoltoS

BoltoS
  • Użytkownik
  • 106 postów

Napisano 30 August 2012 - 18:43

hasło do czego? admin-admin? Wchodzisz na stronę routery 192.168.1.1 potem quick setup czy jakoś tak nie pamietam ustawiasz tak jak było zapamiętane i kopiujesz WEB2 czy jakos tak to jest zabezpieczenie do routera (ale o tym już chyba wiesz) A jak nie chcesz żeby twoja sieć była zabezpieczona w czasie setupu na stronie wyłączasz zabezpieczenie i śmiga.
  • 0

#15 LivePolak

LivePolak
  • Użytkownik
  • 80 postów

Napisano 30 August 2012 - 18:49

@BoltoS - Możesz mi wytłumaczyć wszystko od początku co i jak? Nie znam sie za bardzo na tym..
  • 0

#16 Kozmur

Kozmur

Shub-Niggurath

• Użytkownik
  • 780 postów

Napisano 30 August 2012 - 18:53

LivePolak
Wpisujesz odpowiednie IP w przegladarke na kompie do tórego podłaczony jest router.Wyświetla się wtedy panel administracyjny tego urządzenia.
hasło i login służą do zalogowania się do niego aby móc zmieniac ustawienia.
Jak juz się zalogujesz do routera, musisz znaleść ustawienia sieci Wi-Fi - wybrać nadać własną nazwę dla sieci Wi-Fi oraz rodzaj szyfrowania np WPA2 i wprowadzić hasło zabezpieczające.Potem na komórce włączasz wi-fi , wyszukujesz sieci i logujesz się do swojej ( jesli mieszkasz w bloku może byc ich kilka ) uzywając zdefiniowanego przez siebie hasła.
  • 0

#17 LivePolak

LivePolak
  • Użytkownik
  • 80 postów

Napisano 30 August 2012 - 18:53

Zalogowałem się na strone 192.168.1.1 , kliknąłem Quick setup czy jakoś tak, mam "Exit i Next" , rozumiem, że mam kliknąć w Next? 
Please choose WAN Connection Type: Wyskoczyło mi to ? Co mam z tych trzech opcji zaznaczyć?
1. PPPoE
2.Dynamic IP (miałem to zaznaczone od razu )
3.Static IP 
@BUMP
  • 0

#18 Kozmur

Kozmur

Shub-Niggurath

• Użytkownik
  • 780 postów

Napisano 30 August 2012 - 19:07

Jesli router działa normalnie to nie zmieniaj nic oprócz ustawień Wi-Fi, czyli tutaj nic nie zmieniaj, przeskakuj opcje po kolei, albo wyjdź z quick setup i sam znajdź w opcjach ustawienia wi-fi
  • 0

#19 LivePolak

LivePolak
  • Użytkownik
  • 80 postów

Napisano 30 August 2012 - 19:15

Skonczyłem, kliknąłem finish , ale nie zmianiałem żadnego hasła.. Chyba coś źle zrobiłem 
@BUMPPPP PROSZĘ O POMOC Po zakończeniu Quick setup dalej nie działa..
  • 0