Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nauka do sesji oraz nauka generalnie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 PO Donald Tusk

PO Donald Tusk
  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 09 January 2012 - 22:23

Dobry wieczór

Mam pewien problem,kłopot.Mianowicie- jakby to powiedział dziadek z Wehrmachtu, mojego wujka Donalda-pierońsko nie chce mi się uczyć. Czas poświęcony na naukę czy pracę z jakimiś prezentacjami przechodzi mi przez palce.Nawet nie tyle,że gram w Lola czy inną grę.Po prostu marnuję go,np. mówię sobie,że będę robił prezentację,ale wcześniej sprawdzę sobie maila,forum,kolejne forum,oglądnę jakiś stream i cały dzień zleciał o.O Kiedy już mi się udaję to szybko się dekoncentruję. A moja pierwsza sesja się zbliża :/ W LO był lajt,matura jakoś pchnięta,ale na studiach zaczęło się pod górkę. Moje pytania do Was Drodzy Userzy:

*Jak zmusić się do wytężonej nauki/pracy?
*Jak się do niej zmuszę, to jak się koncentrować tylko na niej?
*Jakie macie sposoby na zapamiętywanie partii materiału?
*Jaki macie system na naukę, czy macie w ogóle jakiś?

Bardzo proszę o pomoc,to nie jest trollowy temat i prosiłbym o nietrollowe wypowiedzi.O każdej pomocy obiecam wspomnieć wujkowi Donaldowi,może chleb stanieje,albo zmniejszą akcyzę na paliwo.Z góry dzięki
  • 0

#2 ecchito

ecchito

Ore-sama

• Użytkownik
  • 615 postów

Napisano 09 January 2012 - 22:26

Ja słucham muzyki podczas nauki i wszystko zapamiętuje łatwiej. Dobrze jst też wypisać sobie najważniejsze informacje na kartce i z tego się uczyć. Co do motywacji: Walnij się czymś w głowe i powtarzaj" Ucz się tego k**** bo nie zdasz/zaliczsz".
  • 0
Dołączona grafika

#3 Zamoyski

Zamoyski
  • Użytkownik
  • 280 postów

Napisano 09 January 2012 - 22:31

z racji ze obecnie na wielu uczelniach poprawki sa platne, to potraktuj to jako motywator do nauki.
Zaloz sobie jakis plan dzienny, na poczatek lekki zebys go wykonal w 100%, np dziennie musisz sie uczyc 3 godziny w 9 sesjach po 20 minut (nie mow ze 20 minut nie wytrzymasz). Co 3 takie sesje rob sobie "nagrode" - np mecz w lola. Poza tym, wez sobie jakies notatki i zaznaczaj na nich flamasterkami na kolorowo wazne punkty, mi to bardzo pomaga zapamietac material nawet po pierwszym czytaniu, poza tym mazanie po kartkach pozwala ci na skupienie sie tylko i wylacznie na nauce.

a jak sie zmotywowac? JAK SIE KURWA NIE NAUCZYSZ TEGO SYFU DO MASZ ROK W DUPE LENIU.

to powinno wystarczyć.
  • 0

#4 funk dla smaku

funk dla smaku

gorzki niczym żołądkowa

• Zasłużony
  • 1419 postów

Napisano 09 January 2012 - 22:35

Przeciez weszla ustawa i nie maja byc platne :}
  • 0

Dołączona grafika
This shit is gettin' scary, Y'all niggas best be wary

#5 Zamoyski

Zamoyski
  • Użytkownik
  • 280 postów

Napisano 09 January 2012 - 22:36

z racji ze w swoim zyciu juz wydalem prawie 1000 zl na te poprawki, to teraz pojde zeby mi oddali....
  • 0

#6 Grixu

Grixu
  • Użytkownik
  • 12 postów

Napisano 09 January 2012 - 22:37

@funk
Mozna prosic jakis link na ten temat? ; )
  • 0

#7 funk dla smaku

funk dla smaku

gorzki niczym żołądkowa

• Zasłużony
  • 1419 postów

Napisano 09 January 2012 - 22:43

A wpisz sobie w google, od tego roku weszla taka ustawa. Nie bedziemy placic (studenci) za egzaminy poprawkowe, komisyjne i dyplomowe i cos tam jeszcze - zaoczni podobno rowniez. Sam bym w sumie bym sie bardziej o tym doinformowal.
  • 0

Dołączona grafika

#8 neverm

neverm
  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 09 January 2012 - 22:47

Z tego co wiem to te poprawki jeszcze nie wszystkie uczelnie zaakceptowały więc nie bądzcie zbyt pewni siebie. A co do nauki, dobre notatki, dużo samozaparcia i jedziesz do oporu. Nie ma uniwersalnej rady jak się dobrze uczyć, każdy zapamiętuje inaczej, sam powinieneś wiedzieć najlepiej jak Ci wchodzi.
  • 0

#9 Yaskier

Yaskier
  • Użytkownik
  • 22 postów

Napisano 09 January 2012 - 22:48

Niby tak ale warunek dalej będzie płatny. Odnośnie teamu skoro nie chce Ci się tego zakuwać może wybrałeś zły kierunek studiów, jeżeli interesujesz się tym co studiujesz i wiesz, że Ci się to przyda to nie jest trudno siąść i tak jak w moim przypadku robić projekt dachu czy zakuwać wszystkie własności oraz klasy drewna.

PS: Student buduje!
  • 0
Metallica, AC/DC, SOAD, Gun n' roses, Nirvana.

#10 Calahir

Calahir
  • Użytkownik
  • 312 postów

Napisano 09 January 2012 - 22:51

A wpisz sobie w google, od tego roku weszla taka ustawa. Nie bedziemy placic (studenci) za egzaminy poprawkowe, komisyjne i dyplomowe i cos tam jeszcze - zaoczni podobno rowniez. Sam bym w sumie bym sie bardziej o tym doinformowal.

Czytałem fragmenty tej bełkotliwej ustawy przed rokiem, gdy chciałem się dowiedzieć, czy mogę studiować 2 kierunki za friko. Nie mam czasu ani ochoty na kolejną rundę przekopywania się przez ten burdel słowny, więc gdyby ktoś uczynny wskazał dokładne miejsce tych zapisów o darmowych poprawkach, byłbym zobowiązany.
  • 0

#11 Tirius

Tirius

filmoradar

• Zasłużony
  • 1120 postów

Napisano 09 January 2012 - 22:51

Rób przerwy podczas nauki, jedz dużo czekolady, czytaj książki, które również mają wpływ na koncentrację.
  • 0

Witamy w świecie ludzi galaret.

#12 funk dla smaku

funk dla smaku

gorzki niczym żołądkowa

• Zasłużony
  • 1419 postów

Napisano 09 January 2012 - 22:53

Czytałem fragmenty tej bełkotliwej ustawy przed rokiem, gdy chciałem się dowiedzieć, czy mogę studiować 2 kierunki za friko. Nie mam czasu ani ochoty na kolejną rundę przekopywania się przez ten burdel słowny, więc gdyby ktoś uczynny wskazał dokładne miejsce tych zapisów o darmowych poprawkach, byłbym zobowiązany.

Ano teraz podobno osoby chcace studiowac na dwoch kierunkach, beda zobowiazani wlasnie do oplaty za drugi kierunek.
  • 0

Dołączona grafika

#13 patnes

patnes
  • Użytkownik
  • 110 postów

Napisano 09 January 2012 - 23:00

napisz na kartce najważniejsze informacje (jak ściąga)
zapamiętasz wtedy więcej niż jakbyś 3 razy to przeczytał :)
  • 0
Dołączona grafika

#14 Calahir

Calahir
  • Użytkownik
  • 312 postów

Napisano 09 January 2012 - 23:08

Ano teraz podobno osoby chcace studiowac na dwoch kierunkach, beda zobowiazani wlasnie do oplaty za drugi kierunek.

Od następnej rekrutacji, czyli w tym roku. Mnie to ominęło :)
  • 0

#15 Doss3R

Doss3R

Forumowy napinacz

• Użytkownik
  • 734 postów

Napisano 09 January 2012 - 23:10

Niby tak ale warunek dalej będzie płatny. Odnośnie teamu skoro nie chce Ci się tego zakuwać może wybrałeś zły kierunek studiów, jeżeli interesujesz się tym co studiujesz i wiesz, że Ci się to przyda to nie jest trudno siąść i tak jak w moim przypadku robić projekt dachu czy zakuwać wszystkie własności oraz klasy drewna.

PS: Student buduje!

Yaskier na jakiej uczelni studiujesz budo,ktory rok?

Co do tematu najwazniejsza jest motywacja,mindset.Musisz sobie zalozyc,ze bedziesz sie uczyl i nie jest to takie okropne.Jesli masz slaba psychike i latwo sie poddajesz uciechom zycia,to sprobuj-wiem,ze to glupio brzmi-z kims,kto potrafi trzymac nad Toba piecze i jest w stanie Ci powtarzac,ze powinienes sie uczyc,a nie nic nie robic...czyt.Mama :D
Z wlasnego doswiadczenia powiem Ci,ze projekty latwiej sie robi w grupie.Raz,ze razniej,a dwa,ze prosciej pojac,no i watpie,ze pracujaca w grupie nikt Ci nie zwroci uwagi jak zaczniesz ogladac streamy :P
  • 0

http://c.wrzuta.pl/wi8537/7ba345c7002b220b4df0c9ab/nie_ogladam_nie_glosuje_nie_czytam

uwazam, ze powinnismy wszyscy zostac artystami, sprzedawac figurki teemo na ebayu a do tego miec zolte papiery. dobrym pomyslem jest tez umieszczenie smoka w avatarze. tylko to moze nam zapewnic spokojna i bezpieczna przyslosc w kraju nadwislanskim

#16 NedKelly

NedKelly
  • Użytkownik
  • 2957 postów

Napisano 10 January 2012 - 04:00

Od tego tematu już pewnie czujesz motywację do nauki.
Generalnie to człowiek uczy się najlepiej kiedy nie chce wyjść na idiotę, a wszyscy wkoło mu powtarzają o nauce. Chcieć można, za dobre chęci się do piekła trafia.
  • 0

kcDP9WH.jpg

#17 Wedrownik

Wedrownik
  • Użytkownik
  • 114 postów

Napisano 10 January 2012 - 05:08

Ja robie tak ze ustalilem sobie plan.
Rano i po poludniu sie ucze, najlepiej przy stole bo jak siedze na lozku to zaraz zasne. Kup sobie coca cole jesli nie lubisz kawy i chlupnij szklanke przed nauka: p Sama nauka wyglada tak ze biore sobie kartke papieru i moje pioro. Czytam material z ksiazki a pozniej swoimi slowami notuje co tam bylo ciekawego i nie ma sily zeby sie nie skupic. Motywacja? :P Obiecuje sobie ze po dobrze napisanych sesjach kupie sobie wreszcie laptopa zeby moc zagrac sobie w LoLa na innych niz minimalnych ustawieniach grafiki z 12FPS ;O
  • 0
Dołączona grafika

"Position for ambush...."